Pogrom w Dubois

Autor Artur Rutkowski 14 Października 2012 godz. 6:48
Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli sezon podopieczni Józefa Janiela. Na początek rozgromili w hali Dubois Emet Basket Szczecinek 65:27.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie, dzięki rzucie za trzy Michała Frydrysiaka, chwilę później było już 5:0, po trafieniu Mateusza Obrębskiego.

W pierwszej kwarcie Emet Basket Szczecinek rywalizował z Żakiem jak równy z równym. Ostatecznie Żaki po pierwszych 10 minutach prowadzili 15:9.

Kolejna kwarta była jeszcze bardziej wyrównana, ale w dalszym ciągu przewagę mieli podopieczni Józefa Janiela. Przed trzecią kwartą prowadzenie Żaków 30:21.

Po zmianie stron gospodarze zaprezentowali prawdziwie koncertową grę zdobywając 19 punktów z rzędu. w 28 minucie koszalinianie prowadzili już 49:21.

W Ostatniej kwarcie zawodnicy Żaka Koszalin, kontrolowali całkowicie przebieg gry, podwyższając jeszcze wynik.

Ostatecznie Żak wygrywa z Emet Basket 65:27.

Żak Koszalin - Emet Basket Szczecinek 65:27 (15:9, 15:12, 24:5, 11:1)

Skład Żaka Koszalin: Szymon Kiwiusza 22, Radosław Wudarski 14, Michał Frydrysiak 14, Mateusz Obrębski 6, Maciej Kubacki 4, Michał Janiel 3, Jakub Andruszkiewicz 2, Maciej Wójtowicz, Piotr Szymczak, Daniel Gigoń, Mateusz Uchman