I liga: Lider zagra w Elblągu

Autor At, fot. FB/KSPR Gwardia Koszalin 27 Września 2019 godz. 7:22
Wysoka wygrana w inaugurującym nowy sezon meczu - wygrana 36:26 nad Tytanami Wejherowo - sprawiła, że pierwszoligowi piłkarze Gwardii Koszalin zostali liderem rozgrywek. W niedzielę podopiecznych trenera Piotra Stasiuka czeka jednak poważniejszy sprawdzian. W Elblągu zmierzą się z jednym z faworytów rozgrywek, trzecią ekipą poprzedniego sezonu, siódemką KS Meble Wójcik.

Elblążanie także udanie rozpoczęli sezon. Wygrali co prawda mniej okazale niż gwardziście, ale za to swój sukces odnieśli w pojedynku wyjazdowym. KS Meble Wójcik pokonali USAR Kwidzyn 30:29 (13:15). Mecz w Kwidzynie był bardzo wyrównany. Jeszcze na dwie minuty przed końcem był remis po 28. Wówczas dwa kolejne trafienia uzyskali elblążanie, a gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką. Ostatecznie gol zdobyty przez najskuteczniejszego zawodnika meczu, Rafała Stępnia (10 goli) dał niedzielnym rywalom Gwardii wygraną.

Koszalinianie do Elbląga udadzą się w dobrych nastrojach i z dużym apetytem na kolejny komplet punktów. Skąd u gwardzistów taki optymizm? To efekt trzech głównych powodów. Po pierwsze w ubiegłym sezonie Gwardia trzykrotnie pokonała Meble Wójcik (dwa razy w lidze i raz w PP). Po drugie zespół Gwardii podczas przerwy wzmocnił się pod względem kadrowym, i w końcu, po trzecie: koszalinianie są liderem. Jeżeli nieco poprawią swoją skuteczność, to mogą liczyć na kolejne zwycięstwo.