Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
kultura

"Muzyk" z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Autor Ekoszalin z mat. inf. 24 Września 2018 godz. 13:55
W 1975 roku światowej sławy skrzypek, a wówczas również prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO – Yehudi Menuhin, ustanowił Międzynarodowy Dzień Muzyki. Obchodzimy go 1 października. Tego dnia instytucje związane z „tą najpiękniejszą ze sztuk” organizują koncerty i około muzyczne wydarzenia. Ich celem jest pokazanie jej wyjątkowości oraz promowanie ludzi, którzy ją tworzą.

 Od wielu lat również koszaliński „Muzyk”, czyli Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz włącza się do obchodów tego święta. Celebrujemy ten dzień nie tylko we własnym gronie. Chcemy dzielić się naszą pasją do muzykowania z mieszkańcami naszego miasta.

 

Podczas poniedziałkowego koncertu będzie można usłyszeć i zobaczyć najzdolniejszych uczniów naszej szkoły solo i w zespołach kameralnych wraz z nauczycielami. Wystąpią ponadto: chór żeński „Dysonans” prowadzony prze Ewę Szeredę oraz uczennice sekcji rytmiki, w układzie choreograficznym Iwony Wyszyńskiej do muzyki Andrzeja Panufnika. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Koszalina na muzyczną ucztę, która odbędzie się 1 października o godz. 17.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. (wstęp wolny)

 Poprzednia impreza
Następna impreza