Koszalin, Poland
KATEGORIA

Wideo

Te imprezy CK 105 przygotowało dla Was

Film Ala za CK 105 Koszalin - 6 Kwietnia 2020 godz. 4:27
Zobacz jakie wydarzenia artystyczno-kulturalne czekają na Ciebie w najbliższym czasie. 1. Wystawa Sonii Reiske Od 8 kwietnia w CK105 (hol kina Kryterium)   termin: 08.04 - 26.04.2019 Sonia Reiske, urodzona w Koszalinie fotografka. Obecnie związana z Trójmiastem, prezentuje cykl prac opiewających tematykę wodną. Bałtycki Terminal Kontenerowy oraz zdjęcia modelki wykonane pod wodą. Wizje prac zainspirowane są pobytem w Gdyni. Pierwsza część - port bałtycki przedstawiony abstrakcyjnie, jest siecią kolorów, odbić i geometrycznych kształtów. Druga część jest poświęcona podwodnemu marzeniu. Forma płynna i lekka, mocno odrealniona. 2. Wystawa prof. S. Witkowskiego wernisaż: 12.04. godzina:18:00 termin wystawy: 12.04. - 05.05.2019 miejsce: CK105 Bałtycka Galeria Sztuki Na wystawie grafik Sławomira Witkowskiego zatytułowanej Niekompletność będzie można zobaczyć prace z kilku cykli: Całun, Przegapiona obecność, Secretum tenebris, Voce memoriam, Hypnos i Tanatos. Wszystkie prace są wykonane w technice grafiki komputerowej przy wcześniejszej pracy z aparatem fotograficznym.   3. 13 kwietnia 2019r. o godz. 20:00 Koncert Big Cyc - sala widowiskowa CK105 Bilety w cenie 80 zł dostępne w ck105 i na www.ck105.koszalin.pl   Fani Big Cyca mogą zacierać ręce. Z okazji 31. rocznicy powstania, BIG CYC wyruszy w trasę koncertową i odwiedzi Koszalin. Big Cyc to legendarna formacja cyrkowo -rockowa, która wielokrotnie stawała się obiektem medialnych sensacji.Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach w których brakowało wszystkiego, od jedzenia i picia, po paszporty i walutę. Big Cyc wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem Pomarańczowej Alternatywy. Do dziś, muzycy grający 31 lat w tym samym składzie, tworzą jedną z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych formacji rockowych na polskim rynku muzycznym. Autorzy wielu nieśmiertelnych  przebojów  ("Berlin Zachodni" , "Makumba" , "Rudy się żeni") i niezapomnianych płyt ("Z partyjnym pozdrowieniem ", "Wojna plemników", "Moherowe berety") od lat walczą z paranoją codzienności w uszczypliwy sposób komentując zastaną rzeczywistość. Grupa ujawniła, że oprócz znanych hitów w programie koncertów, pojawią się dawno nie wykonywane piosenki z początku działalności oraz numery z ostatniej płyty Czarne słońce narodu. Ten koncert będzie połączeniem trzęsienia ziemi z serią bolesnych elektrowstrząsów, po których poczujecie się jak nowonarodzeni. Big Cyc zagra kipiący energią, wybuchowy materiał dla fanów od lat 5 do 105. Big Cyc to rockowa lekcja historii w pigułce! MATKI CHOWAJCIE SWOJE CÓRKI, CÓRKI CHOWAJCIE SWOJE MATKI NADCIĄGA BIG CYC! BIG CYC zagra w składzie: Dżej Dżej -bass wokal Dżery -bęben Piękny Roman -gitara Skiba-atrakcja wieczoruoraz Gadak -klawisze Maras -gitara   4. 14 kwietnia 2019 - ELIMINACJE POWIATOWE 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Warunkiem uczestnictwa jest:zgłoszenie we właściwym terminie udziału w eliminacjach powiatowych poprzez złożenie dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia przygotowanie oraz interpretacji nieprezentowanego wcześniej repertuaru. Na wypełnione karty zgłoszenia czekamy do dnia 4 kwietnia 2019r. Regulamin i karty zgłoszenia do poszczególnych turniejów są do pobrania na stronie:www.ck105.koszalin.pl     5. Wojewódzkie Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych -  eliminacje powiatowe odbędą się 27 kwietnia 2019r. w CLUBIE 105, ul. Zwycięstwa 105   Do udziału w eliminacjach zapraszamy amatorskie zespoły teatralne ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich Koszalina i powiatu koszalińskiego. W prezentacjach mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne: teatry dramatyczne, teatry poetyckie, teatry publicystyczne, kabarety, teatry lalkowe, teatry pantomimy, teatry piosenki i inne. Regulamin prezentacji i karta zgłoszenia - do pobrania na stronie CK 105.     6. Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej  - Eliminacje powiatowe odbędą się w Clubie 105, 4 maja 2019r, godz. 10:00.   Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci ze szkół podstawowych oraz wymiana doświadczeń wśród instruktorów. W przeglądzie uczestniczyć mogą soliści, duety, zespoły wokalne (do 9 osób) i wokalno -instrumentalne (do 9 osób razem) w dwóch kategoriach wiekowych:   6-9 lat, 10-12 lat. Na zgłoszenia czekamy do dnia 26 kwietnia 2019. Można je przesłać na adres: Centrum Kultury 105 w Koszalinie Dział Rozwoju i Upowszechniania Kultury ul. Zwycięstwa 105 75-001 Koszalin lub elektronicznie na adres:  malgorzata.mackiw@ck105.koszalin.pl Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. 94 347 57 32.   7.   Eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych - 5 maja 2019r., godz. 10.00,  Club 105, ul. Zwycięstwa 105 Na zgłoszenia czekamy do dnia 26 kwietnia 2019r. Można je przesłać na adres: Centrum Kultury 105 w Koszalinie Dział Rozwoju i Upowszechniania Kultury ul. Zwycięstwa 105 75-001 Koszalin lub elektronicznie na adres:  malgorzata.mackiw@ck105.koszalin.pl

Pierwsze kary za złamanie przepisów

Film Ala za KMP Koszalin - 3 Kwietnia 2020 godz. 18:34
W związku ze zmianami jakie zostały wprowadzone na terenie Rzeczypospolitej zmienia się taktyka działań służb mundurowych. Znacząca część policjantów wykonuje intensywne czynności patrolowe na ulicach naszego miasta. Policjanci sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz czy wszyscy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. W związku z epidemią koronawirusa wprowadzane są kolejne ograniczenia. Od pierwszego kwietnia, każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wprowadzono także obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Z powodu wprowadzonych obostrzeń na ulicach Koszalina pojawiło się już więcej patroli policyjnych. W działania zaangażowani są także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy wspierają w patrolowaniu ulic miasta funkcjonariuszy i wspólnie pełnią służby. Koszalińscy funkcjonariusze wraz ze Strażnikami Miejskimi oraz żołnierzami kontrolują parki, tereny rekreacyjne -  „Wodnej Doliny”, „Sportowej Doliny”, parkingi leśne, teren pasa nadmorskiego oraz plaże. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej prowadzą działania blokadowe na terenie miasta Mielna oraz na drogach prowadzących nad morze. Rozległe tereny zielone monitorowane są za pomocą policyjnego drona, a samo miasto przez funkcjonariuszy pełniących służbę w centrum monitoringu wizyjnego Miasta Koszalina. Niestety mimo wielu apeli i ostrzeżeń policjanci wystawili pierwsze mandaty za łamanie nowych regulacji dotyczących walki z koronawirusem. W koszalińskiej komendzie wszczętych jest na dzień dzisiejszy już 28 postępowań dotyczących złamania obostrzeń, w tym zasad kwarantanny.  Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

Judo: ABC radzenia sobie z koronastresem w sporcie

Film Art za Polski Związek Judo - 3 Kwietnia 2020 godz. 14:41
Na co dzień każdy z nas narzeka na brak czasu. Za kilka tygodni sytuacja się ustabilizuje i znowu wpadniemy w wir obowiązków a wtedy z rozrzewnieniem będziemy wspominali obecny czas. Zmiana terminu IO to wielka szansa dla nas wszystkich, ale też wyzwanie i konieczność dalszej skutecznej walki dla osób, które na dzień dzisiejszy mają wywalczoną kwalifikację. W ciągu roku wiele się może wydarzyć ale musicie być gotowi do walki w każdej chwili. W obecnej sytuacji nikt nie może się tłumaczyć brakiem czasu.    Dlatego zalecam do codziennej realizacji (w miarę możliwości i indywidualnych potrzeb):  A. Proszę o sumienną i z pełnym zaangażowaniem realizację programu treningu motorycznego 2 dni siła od Igora i 3 dzień interwały - na maxa, każdy bieg to walka która musisz wygrać poprawiając czas!  B. Świadome i odpowiedzialne zadbanie o swoje zdrowie - doleczenie, startych, zadawnionych kontuzji i urazów + prewencja przeciwdziałanie kontuzjom (stabilizacja i mobilizacja) - popołudniami. Kontaktujcie się w tej kwestii z Mikołajem Trześniewskim.  C. Praca z psychologiem! Często jako przyczynę porażki wskazujecie - głowę. Teraz jest czas żeby nad tym popracować. Pan Marek czeka na Was.  D. Analiza i rozpracowanie swoich potencjalnych przeciwników z zagranicy. W najbliższym tygodniu po 10 pozycji od siebie w górę i w dół Olympic Ranking List. Zapisywać w zeszytach (nie potłucze się, nie rozładuje): na którą stronę walczy, z jakiego uchwytu (rzuca i upada), na jakie techniki zdobywa punkty, z jakich traci, ne-waza co robi? itp.  E. Trening judo - przy braku możliwości wejścia na matę: wizualizacja - trenowanie i randori "w głowie", technika z rodzeństwem, manekinem, z dużym pluszowym misiem na dywanie lub na trawie, ćwiczenia na ekspanderach, tandoku renshu itp.  F. Obecnie macie czas, żeby zadbać o higienę życia codziennego: a. - racjonale odżywianie (wyzbycie się nawyku śmieciowego jedzenia, fast foody itp.), nauka gotowania, naturalna suplementacja - owoce, warzywa - mamy świeże idzie wiosna.  b. wysypianie się 8-10 godzin dziennie  c. hartowanie, codzienny ruch na świeżym powietrzu - spacer, rower.     Stosując się codziennie do w/w zaleceń, wyjdziecie a z tej próby mocniejsi i gotowi do realizacji swoich sportowych aspiracji i marzeń. Podczas pierwszego zgrupowania będziecie mogli pokazać, że dobrze wykorzystaliście czas ogólnonarodowej kwarantanny.   Dzisiaj kolejny raz proszę i apeluję o wypełnianie internetowych arkuszy samoobserwacji i rejestracji waszej pracy(co kto może robić) w warunkach izolacji. Nam trenerom, daje to poczucie sensu naszej pracy i możliwość zareagowania gdyby u kogoś z Was sprawy szły w złym kierunku. Wy, wyrabiacie w sobie nawyk samoobserwacji, niezbędny do skutecznej rywalizacji sportowca wyczynowego na światowym poziomie.   Po dwóch tygodniach słodkiego lenistwa, niektórych z Was, apeluję o powrót do pracy tak, żeby nie zmarnotrawić Waszej ciężkiej pracy jaką wspólnie wykonaliśmy przed pandemią.   Pamiętajcie, że są reprezentacje(np. JPN, UZB, GEO) które trenują normalnie i już na najbliższym turnieju trzeba będzie stawić im czoła.  Profil oceny psychologicznej

Izabela Ciuńczyk: Koronawirus - strach przed nieznanym

Film Ala za UM Koszalin - 30 Marca 2020 godz. 12:36
- Izolacja i kwarantanna może nas uchronić przed wirusem - mówi doktor Izabela Ciuńczyk, dyrektor Środkowopomorskiego Centrum Zdrowia Psychicznego Medison, lekarz psychiatra.

Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin

Film ala za newseriapl - 30 Marca 2020 godz. 6:20
Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin – W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Zawierają ją wszystkie kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin, konfitura z malin i pigwy – wszystkie produkty, które mają kwas, uodparniają. Należy też suplementować witaminę C i pamiętać o tym, żeby nie najadać się dwa razy dziennie, tylko rozłożyć naszą dietę na cztery posiłki. To jest bardzo ważne. Trzeba jeść mało, ale te potrawy, które nie dają nam dużo kalorii, bo teraz nie będziemy się dużo ruszać, bo jesteśmy pod tym względem ograniczeni – mówi Magda Gessler. Restauratorka zachęca do tego, by komponować posiłki na bazie produktów bogatych w witaminy i składniki odżywcze. Chodzi o to, by było zdrowo, a także smacznie. W tym czasie nie są natomiast wskazane dania wysokokaloryczne. – Aby sprawiało nam to ogromną przyjemność, żeby endorfiny z nas wyskakiwały, to potrzebne jest dobre jedzenie – mówi. Magda Gessler podkreśla, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, która panuje w naszym kraju, niezwykle ważne jest dobre odżywianie, a tym samym budowanie odporności. Trzeba też zachować wszelkie środki ostrożności w kontaktach międzyludzkich i stosować się do zaleceń lekarzy. Nic nie uchroni nas przed infekcją skuteczniej niż higiena, a przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk. – Uważam, że bardzo ważne jest pozytywne myślenie, żeby się nie bać, ale być bardzo ostrożnym, przestrzegać podstawowych zasad higieny, jakich dotąd nie znaliśmy. Najgorsze jest to, że nie możemy się przytulić do ludzi, których kochamy trochę mniej niż naszych najbliższych, i musimy się odizolować. Ale w walce z tą epidemią witamina C odgrywa ogromną rolę – mówi gwiazda telewizji. W tym okresie dobrą alternatywą dla tradycyjnych zakupów są zakupy robione w sieci. Magda Gessler zachęca do tego, by skorzystać z oferty jej nowego sklepu Schronisko Smaków. – Ten sklep miał być otwarty teraz. Zakupy są dla ludzi jeszcze ważniejsze, jeśli nie wszyscy zrobili zapasy i zdobyli produkty, o których marzyli, bo robili to w pośpiechu. A w moim sklepie będą bezpieczni, bo większość rzeczy w nich jest przygotowywana latem. Mówię tutaj o sokach i konfiturach, które mają najwięcej witaminy C. Zostały one zamknięte w szkle latem, kiedy się jeszcze nic złego nie działo – mówi Magda Gessler. Restauratorka zapewnia, że proponowane przez nią produkty są wysokiej jakości. Skład przetworów jest bardzo niewielki, bo nie są w nich używane żadne sztuczne konserwanty ani barwniki. Gwarantuje też, że wszystkie zamówienia realizowane są z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa. – Nasze produkty są dostarczane w torebce pod drzwi. Nie musimy widzieć nikogo, kto je odbierze, zapukamy, zadzwonimy przez telefon, że paczka jest i można ją odebrać. Pierwszą powłokę, w którą jest zapakowana, należy po prostu wyrzucić, co zwiększa bezpieczeństwo w obecnych czasach, a drugą po prostu otworzyć, obmyć z zewnątrz, otworzyć, a zawartość zjeść. Zagotować w garnku, to jest zawsze bardzo wskazane – mówi Magda Gessler. Schronisko Smaków to jedyny lokal znanej restauratorki. Mieści się on w sercu polskich gór, w Bukowinie Tatrzańskiej. Tutaj też powstają przetwory, które są robione według najlepszych receptur.  

Maciej Stuhr: Nie oglądam „Wiadomości”. To jest obecnie główny program hejterski w Polsce

Film ala za newseriapl - 27 Marca 2020 godz. 4:46
Aktor za pomocą mediów społecznościowych często wypowiada się na temat aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych w Polsce. Zdaniem Macieja Stuhra Telewizja Polska służy partii rządzącej głównie do celów propagandowych. Właśnie dlatego otwarcie ją krytykuje, nie ogląda jej i nie chce w żaden sposób być z nią kojarzony. Według niego dziennikarze związani ze stacjami TVP1 i TVP2 angażują się w działania władzy, ponieważ boją się utraty pracy. Aktor wypowiedział się przeciw nowelizacji ustawy dotyczącej radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku dla TVP i Polskiego Radia.  – Nie oglądam „Wiadomości”, ponieważ obecnie to główny program hejterski w Polsce. Jest pokaźnie finansowany przez państwo po to, żeby partia rządząca mogła wygrywać kolejne wybory. Ponad rok temu ogłosiłem, że nie chcę mieć z tym miejscem nic do czynienia – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Maciej Stuhr. Post, w którym aktor komentuje wulgarny gest posłanki Joanny Lichockiej, odbił się szerokim echem i zyskał duże poparcie społeczne. Stuhr zdecydował się opublikować kolejny. Tym razem na swoim facebookowym profilu odniósł się do manipulacji faktami, które jego zdaniem często można zaobserwować w mediach publicznych. Tłumaczy, że pracownicy ich stacji wykazują się posłuszeństwem głównie ze względu na strach o własne posady. – Rządzącym zależy, żeby telewizja mówiła o nich dobrze i źle o innych. Podobne nastawienie mają także ludzie, którzy tam pracują, bo wiedzą, że gdy władza się zmieni, stracą pracę. W konsekwencji jest to samonakręcający się mechanizm – zwraca uwagę aktor.