Pucharowe medale zapaśniczek

Autor Artur Rutkowski 20 Marca 2015 godz. 5:53
Bardzo dobrze podczas Pucharu Polski kadetek spisały się zawodniczki zapasów z naszego regionu. Reprezentantki Koszalina, Białogardu i Karlina zdobyły łącznie cztery medale podczas zawodów w Siedlcach.

Dwa złote i dwa brązowe medale to dorobek kadetek (do lat 17) we wspomnianych zawodach. Turniej był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która już w czerwcu. W Siedlcach triumfowała Magdalena Majos z ZKS Koszalin w wadze do 46 kg, a także Wiktoria Chołuj z AKS Białogard do 60 kg. Brązowe krążki wywalczyły wadze do 43 kg Natalia Lewandowska (ZKS) i do 49 Amanda Tomczyk z MLUKS Karlino.

O podium otarła się ponadto Angelika Mytkowska z ZKS, która zajęła piąte miejsce do 56 kg. W PP startowało ponad 140 zawodniczek z 49 klubów. Drużynowo wygrał Cement Gryf Chełm, a bardzo wysokie, czwarte miejsce zajął ZKS Koszalin, którego zawodniczki prowadzi trener Dawid Kret.

Warto wspomnieć, że również w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek, w których blisko podium uplasowała się Izabela Kosmala. Zawodniczka ZKS Koszalin zajęła 5. miejsce w wadze do 59 kg. W MPJ startowało ponad 70 zawodniczek z 32 klubów.