Norweżki to aktualne mistrzynie Europy oraz złote medalistki olimpijskie z Londynu. Ich medalowa kolekcja może wręcz przyprawić o zawrót głowy, na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat łatwiej policzyć wielkie turnieje na których Skandynawki nie stawały na podium niż te na których plasowały się na dalszych pozycjach.
Natomiast reprezentacja Danii, w ostatnich latach nieco spuściłaa z tonu, co w ich przypadku oznacza, że najczęściej klasyfikowane były na miejscach 4-8. Ostatni medal zdobyły w roku 2013, kiedy pokonały Polki w meczu o brąz MŚ w Serbii. Podczas zeszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu zajęły miejsce siódme.
Francja to wicemistrz świata z 2012 roku, kiedy mundial odbywał się w Brazylii. Rywalizację w ramach Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Atenach podopieczne trenera Alaina Portes’a kończyły na miejscu piątym. Tą samą lokatę zajęły podczas grudniowych ME w Chorwacji i na Węgrzech.
Przestoje w grze Polek najbardziej martwią ich trenera Kima Rasmussena. - Różnica między naszą grą, kiedy prezentujemy najlepszą dyspozycję, a tą kiedy nieco zwalniamy tempa jest zdecydowanie za duża. Będziemy pracować nad poprawą tego elementu, a nie ma ku temu lepszej okazji niż starcia z tak renomowanymi drużynami jak Norwegia, Dania czy też Francja. Nie chcemy jednak skupiać się na rywalkach, a na własnej postawie, dopracować poszczególne elementy gry w ataku i defensywie - analizuje szkoleniowiec.
Do Francji szkoleniowcy zabiorą 18 zawodniczek, ze składu wypadły kontuzjowana Aleksandra Zych.
Plan gier turnieju:
19 marca / czwartek / Dijon:
21 marca / sobota / Besancon:
22 marca / niedziela / Besancon:
Skład reprezentacji Polski na turniej Golden League