Po raz czwarty Witkowski

Autor Artur Rutkowski 12 Lutego 2015 godz. 7:40
Po raz kolejny podczas Zimowej Mili Górskiej najlepszy okazał się Mateusz Witkowski. Wspomnianemu zawodnikowi na podium towarzyszyli Arkadiuszem Kozakiem i Adrianem Kępką.

Natomiast wśród kobiet najszybsza okazała się Małgorzata Kotara-Pałka. Łącznie linię mety przekroczyło 55 biegaczy. Poprzednie trzy edycje, również wygrał wspomniany wyżej koszalinianin - Witkowski.

W sezonie zimowym odbędą się jeszcze dwie edycje, które odbywają co drugi wtorek, bez względu warunki pogodowe. Start zawsze odbywa się przy ulicy Piłsudskiego na alejce asfaltowej obok parkingu przy szpitalu, a meta na szczycie Góry Krzyżanka (przy wieży widokowej). Biegacze wbiegają alejką asfaltową pod górę, następnie prawą stroną jezdni na szczyt góry. Różnica poziomów n.p.m to 88 metrów. Nie ma ograniczeń wiekowych, każdy startuje na własną odpowiedzialność, poprzez wpisanie się na listę i złożenie podpisu.

Następny bieg odbędzie się 17 lutego, a ostatni bieg w tegorocznej edycji zaplanowano na 24 lutego. Wszystkie biegi rozpoczynają się o godzinie 18:30.

Mateusz Witkowski (Koszalin) został mistrzem Koszalina w biegu na 5 km. Witkowski pokonał trasę w czasie 16.37,55 min. Drugie miejsce zajął Paweł Bednarz (Koszalin/Nacław) uzyskał czas 17.13.35. Trzeci na mecie był Arkadiusz Kozak (Koszalin) – 17.36,75. Najszybsza wśrób pań była Agnieszka Konkel – 20.31,65, który wyprzedziła Martynę Chodor (21.35,80) oraz Małgorzatę Krzewińską (23.14.50). W mistrzostwach Koszalina udział wzięło 32 biegaczy.