Bezproblemowe zwycięstwo gwardzistów

Autor Artur Rutkowski 8 Lutego 2015 godz. 16:37
Gwardia bez większych problemów wygrała kolejne spotkanie w drugiej lidze piłki ręcznej. Podopieczni trenera Piotra Stasiuka przed własną publicznością wygrali 33:23 z SMS ZPRP II Gdańsk . W następnej kolejce koszalinianie zagrają w przyszłą sobotę w Wejherowie z Tytanami.

Spotkanie w pierwszych minutach było wyrównane. Po ośmiu minutach prowadzili zawodnicy z Gdańska 3:2. Natomiast w kolejnych minutach doskonale zaczęli grać gospodarze, którzy rzucili siedem bramek z rzędu i po kwadransie wygrywali 9:3.  Następnie gwardziści  nieco odpuścili, ale utrzymywali wypracowaną przewagę. Do przerwy Gwardia prowadziła 19:10.

W drugiej połowie na parkiecie pojawili się zmiennicy, którzy zdołali powiększyć przewagę do dwunastu bramek. Niedługo później wkradło się rozluźnienie w poczynania koszalinian, którzy pozwolili rywalom na zmniejszenie strat do siedmiu goli.  W końcówce ponownie zaczęli odskakiwać podopieczni Piotra Stasiuka. Ponadto w 58. minucie w swoim debiutanckim spotkaniu Kacper Dybiec wpisał się na listę strzelców.  Wynik spotkania na 33:23 ustalił rzutem z rzutu karnego MIrosław Bugaj.

Gwardia Koszalin - SMS ZPRP II Gdańsk 33:23 (19:10)

Gwardia: Gryzio, Popławski, Bugaj 1 - Ludian 2, Szpak, Czaplicki, Czerwiński 4, Urbański, Nowicki 3, Dybiec 1, M. Kamiński, Jakutowicz 1, Goerig 6, Prudzienica 2, Tołłoczko 12, Radosz 1.

SMS ZPRP II Gdańsk:  Kozłowski, Wenta - Orzechowski 8, Harasymek 2, Skuciński 1, Gasin, Myszk 2, Marszałek1, Sićko 5, Pietruszko 1, Mrozowicz, Piekarski