Na mapie placówka danej firmy lub partnera oznaczona jest w formie ikony nawiązującej do branży, w której zniżki są oferowane. Po najechaniu kursorem na ikonę wyświetla się nazwa firmy oraz dokładny adres. Po kliknięciu w ikonę rozwija się opis oferowanych w danym miejscu zniżek oraz pełne dane kontaktowe.
Widok mapy można w dowolnym momencie zmienić na wykaz partnerów prezentowanych w formie alfabetycznej listy. Tu znajdują się także ci partnerzy, którzy nie mają fizycznego punktu sprzedaży zaznaczonego na mapie (np. sklep internetowy, czy firmy świadczące usługi o zasięgu ogólnopolskim).
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.
Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek handlowych w instytucjach publicznych i firmach prywatnych. Do tej pory do programu włączyły się m.in. banki PKO BP i BOŚ, sieć PLAY, księgarnie Świat Książki i Bonito, kina Helios, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Kopalnia Soli w Wieliczce, czy Muzeum Narodowe w Szczecinie. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw LOTOS. W sumie do programu przystąpiło już ponad 500 partnerów, którzy oferują zniżki w ponad 5 tys. miejsc.
Interaktywna mapa Karty Dużej Rodziny dostępna jest tutaj: rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl.