Nadszedł ostatni dzień służby. Etap, w którym w skupieniu przygotujemy się do momentu, który w końcu przecież nastąpić musi. Stając na zbiórce po raz ostatni, żegnamy się ze sztandarem, z mundurem oraz z tymi, z którymi się zżyliśmy razem służąc i pracując. To dzień, w którym zamykamy pewien rozdział swego życia. Po raz ostatni w czynnej służbie zakładasz swój mundur. Stojąc, jak rycerz po zakończonej bitwie z otwartą przyłbicą, cofasz się pamięcią do chwili, gdy wiele lat wcześniej po raz pierwszy ten mundur zakładałeś…
Komendant CS SP – pułkownik dyplomowany Dariusz Sienkiewicz za wieloletnią służbę podziękował odchodzącym do rezerwy oficerom i podoficerom zaś bezpośredni przełożeni odchodzących opisali służbę i dokonania swoich podwładnych. „To bardzo trudne chwile dla dowódcy, który musi zaakceptować decyzję swoich podwładnych o zakończeniu służby. Szczególnie jest to trudne, kiedy odchodzą tak zasłużeni żołnierze” – zaakcentował Komendant. W imieniu odchodzących na emeryturę głos zabrał i podziękował za wyróżnienia najstarszy służbą z tego grona major magister inżynier Andrzej Wołoch. Uroczystość zgromadziła kadrę i pracowników CS SP – często wieloletnich współpracowników i kolegów. Wszyscy oni wyrażali życzenia wszelkiej pomyślności bohaterom wydarzenia.
mjr mgr inż. Andrzej Wołoch
Służbę wojskową rozpoczął w 1974 roku, jako kadet Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. W 1977 roku objął pierwsze obowiązki służbowe w 231 kompanii radiotechnicznej w Unieściu na stanowisku dowódcy stacji radiolokacyjnej. W latach 1982-1984 był słuchaczem studiów zawodowych w Wyższej Oficerskiej Szkole Radiotechnicznej, które kończy z wynikiem bardzo dobrym uzyskując tytuł inżyniera radiolokacji. Kolejne 12 lat to zajmowanie stanowisk służbowych – inżyniera obsługi i dowódcy stacji. W 1996 roku rozpoczyna służbę w kompanii radiotechnicznej w Darżewie, z małymi przerwami trwa do roku 2012 i kończy na stanowisku dowódcy tej kompanii. W latach 2002 i 2004 pełni służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych w Libanie oraz Iraku. W 2012 roku rozpoczyna służbę w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych na stanowisku starszego wykładowcy a następnie kierownika Cyklu Radiolokacji.
W 2011 roku w Akademii Obrony Narodowej z wynikiem bardzo dobrym ukończył wyższe studia magisterskie na kierunku „Zarządzanie i dowodzenie lotnictwem”.
Wielokrotnie wyróżniany i odznaczony między innymi srebrnym Krzyżem Zasługi, złotym medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, srebrnym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny oraz Gwiazdą Iraku.
W służbie 40 lat 4 miesiące i 7 dni
Służbę wojskową rozpoczął w Wojskowej Akademii Technicznej w 1984 roku. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej z 1988 roku. Po ukończenia studiów służbę pełni w 83 pułku artylerii przeciwlotniczej, od 1994 roku w 8 koszalińskim pułku przeciwlotniczym w Koszalinie w baterii startowej Przeciwlotniczego Zestawu Rakietowego OSA. W 1995 roku przeniesiony do 40 pułku lotnictwa myśliwsko-bombowego w Świdwinie, gdzie pełni służbę na stanowiskach dowódcy baterii, starszego oficera oraz szefa rozpoznania pułku. Od 1998 roku służy w koszalińskim Centrum w Cyklu Taktyki na stanowiskach instruktora a następnie wykładowcy. W latach 2002-2006 pełni służbę w 2 batalionie radiotechnicznym w Słupsku, by we wrześniu 2006 roku powrócić do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Służbę zakończył na stanowisku szefa Sekcji Badań i Metodyki Nauczania CS SP. Przez oficerów Centrum wybrany Mężem Zaufania Oficerów.
Służbę wojskową rozpoczął w 1992 roku w Wojskowej Akademii Technicznej. Studia zakończył z tytułem magistra inżyniera w specjalności technika i urządzenia radiolokacyjne. Pierwsze stanowisko służbowe przyjął w roku 1997 w 180 kompanii radiotechnicznej w Lipowcu, jako dowódca stacji radiolokacyjnej NUR-31, gdzie po roku objął obowiązki inżyniera sekcji technicznej a następnie szefa sekcji oraz szefa logistyki batalionu. W międzyczasie ukończył kurs szefów logistyki oddziałów gospodarczych w Wojskowej Akademii Technicznej oraz studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i dowodzenie – logistyka systemów gospodarczych w Akademii Obrony Narodowej. Służbę w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych rozpoczyna z końcem 2012 roku na stanowisku starszego wykładowcy Cyklu Radiolokacji, na którym to stanowisku kończy swoją służbę.
W służbie 22 lat 6 miesięcy i 1 dzień
Służbę wojskową rozpoczął w 1993 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Pierwsze doświadczenia zdobywa w Śląskim Okręgu Wojskowym w 10 batalionie dowodzenia. W 2004 roku skierowany do służby Polskim Kontyngencie Wojskowym w Kosowie. Po powrocie z misji, do 2009 roku służy w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Lata 2006-2007 to służba w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. Od marca 2009 roku pełni służbę w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, by w latach 2012-2013 ponownie być w składzie PKW Afganistan. Służbę zakończył na stanowisku dowódcy baterii Ośrodka Szkolenia Podstawowego.
Wyróżniony między innymi brązowym medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju i Gwiazdą Iraku.
mł. chor. Dariusz Bielski
Służbę wojskową rozpoczął w 1985 roku w 12 batalionie radioelektronicznym w Koszalinie, jako szeregowy zasadniczej służby wojskowej. Od 1991 roku pełnić zaczął zawodową służbę wojskową na stanowisku dowódcy obsługi radiostacji. W następnym roku z drugą lokatą ukończył Podoficerską Szkołę Zawodową w Centrum Szkolenia Wojsk Łączności w Legnicy. W 1996 roku rozpoczyna służbę w Centrum Szkolenia Obrony Przeciwlotniczej na stanowisku Starszego Gospodarza Obiektów. Od 2002 roku do 2004 roku trzykrotnie zmieniał stanowisko kolejno: kierownika strzelnicy, instruktora, starszego operatora-instruktora.
Wielokrotnie wyróżniany, między innymi brązowym i srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.
Służbę wojskową rozpoczął 1994 roku w 15 gołdapskim pułku przeciwlotniczym w Gołdapi. W koszalińskim Centrum od 1996 roku pełnił służbę na stanowiskach dowódcy stacji, szefa kompanii, instruktora. Służbę wojskową zakończył na stanowisku starszego instruktora Cyklu Sprzętu Obrony Przeciwlotniczej.