Polacy z brązem !

Autor Artur Rutkowski / fot. tadata.pl 1 Lutego 2015 godz. 16:36
Polacy po dramatycznym meczu pokonali Hiszpanię w meczu o brązowy medal. Biało-czerwoni na pokonanie swoich rywali potrzebowali dogrywki w której wygrali 29:28. Najlepszym graczem meczu okazał się Michał Szyba.
Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu Polaków, którzy po trafieniach Daszka, Wiśniewskiego i Syprzaka prowadziliśmy 3:0. W kolejnych minutach nasi rodacy utrzymywali wypracowane prowadzenie  6:2.  Pod koniec pierwszej połowy Hiszpanom udało się doprowadzić do wyrównania i takim wynikiem zakończyła się wynikiem 13:13.

Po zmianie stron Julen Aginagalde dał prowadzenie rywalom. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Polacy przegrywali różnicą dwóch bramek 24:22. Znakomite zawody w zespole prowadzonym przez Bieglera rozgrywał Michał Szybka, który również rzucił dla biało-czerwonych 23 bramkę.  Wyżej wymieniony zawodnik trafił, również bramkę dającą remis 24:24, który oznaczał, że będzie trzeba grać jeszcze przez co najmniej 10 minut w dogrywce.

Dodatkową część gry Polacy rozpoczęli od kontry, którą wykończył Daszek. Następnie Aginagalde sprytnie wyrównał. Za chwilę Syprzak dał prowadzenie biało-czerwonym. Wynik pierwszej części dogrywki ustalił Rivera z rzutu karnego.

Po zmianie stron kolejną znakomitą interwencją popisał się Szmal. Niedługo później Michał Jurecki wyprowadził Polaków na prowadzenie. Hiszpania wyrównała. Oba zespoły były już wyczerpane, zawodnicy snuli się po boisku. Gola dającego medal dla Polski rzucił Szybczak. Jednak po trafieniu naszego zawodnika rywale mieli jeszcze swoją szansę, wycofali bramkarza w momencie, gdy dwie sekundy przed końcem Hiszpania miała rzut wolny. Polacy wymienili skład na wyższych zawodników. Hiszpanie nie zdołali dorzucić do bramki, co było równoznaczne z medalem dla biało-czerwonych!

POLSKA – HISZPANIA 29:28 (24:24, 13:13)

Polska: Szmal, Wyszomirski, Wichary – Krajewski, Orzechowski, Bielecki , Rojewski , Wiśniewski , B. Jurecki , M. Jurecki , Grabarczyk, Jurkiewicz ,Syprzak , Daszek , Szyba , Chrapkowski. Kary  min. Trener Biegler.
Hiszpania:  Sierra, Perez de Vargas – Rocas, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aginagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Cannelas, Morros de Argila, Garcia, Rivera, Guardiola, Dujshebaev. Kary Trener Cadenas.
Sędziowali: Hansen, Gjeding (Dania). Widzów 10 000.