Polacy w ćwierćfinale

Autor Artur Rutkowski / fot. zprp.pl 26 Stycznia 2015 godz. 18:09
Niesamowite spotkanie w mistrzostwach świata w Katarze zagrali biało-czerwoni, którzy po fantastycznym meczu wyeliminowali Szwecję. Nasi reprezentanci wygrali w pełni zasłużenie 24:20. Kolejny mecz w środę 28 stycznia z Chorwacją w ćwierćfinale.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Michał Jurecki. Na równie głośne brawa zasłużył Sławomir Szmal, który popisywał się kapitalnymi obronami. Brawa należą się całej Polskiej ekipie.

Było to spotkanie dwóch najlepszych defensyw całych mistrzostw. Potwierdzeniem tego był niski wynik po 30 minutach gry. Na minimalnym prowadzeniu byli  Szwedzi, choć równie dobrze wynik mógł być w drugą stronę, zwłaszcza że mieliśmy w pewnym momencie trzy gole przewagi.

W drugiej połowie Polacy znakomicie grali w przewadze, co miało decydujący wpływ na końcowy wynik.  Dobra gra Polaków doprowadziła do tego , że Szwedzi mecz kończyli zrezygnowani, tuż przed końcem stracili piłkę i  wynik ustalił Jurkiewicz. Ostatecznie Polska po ciężkim, emocjonującym meczu pokonała Skandynawów 24:20.

Po raz kolejny biało-czerwoni udowodnili, że posiadają charakter. Nie da się ukryć, że w poniedziałek prowadzeni przez Michaela Bieglera rozegrali kapitalne spotkanie.

Teraz polskich zawodników czekać będzie dzień przerwy, a 28 stycznia zagrają o półfinał czempionatu z Chorwacją.

POLSKA – SZWECJA 24:20 (10:11)
Polska: Szmal, Wyszomirski – Krajewski, Orzechowski, Bielecki 3, Rojewski 1, Wiśniewski 3, B. Jurecki 5, M. Jurecki 5, Grabarczyk, Jurkiewicz 2, Masłowski, Syprzak 1, Daszek 4, Szyba, Chrapkowski. Kary 6 min. Trener Biegler.

Szwecja: M. Andersson, Sjoestrand – Persson, Olsson 3, K. Andersson, Kallman 4, L. Karlsson 1, Ekberg 2, T. Karlsson, Fahlgren, Petersen 5, Barud, Oslund 2, Zachrisson 1, Nilsson 2, Nielsen. Kary 12 min. Trenerzy: Olsson i Lindgren.
Sędziowali: Krstić, Ljubić (Słowenia). Widzów 1500.