Biegacze żegnają rok

Autor Artur Rutkowski 27 Grudnia 2014 godz. 13:45
W ostatnią sobotę 2014 roku odbył się już po raz szósty Bieg Sylwestrowy. Biegacze ponownie mieli do pokonania dystans 6 km, a miejscem mety i startu była Hala Widowiskowo Sportowa przy ul. Śniadeckich. Na starcie biegu głównego stanęło kilkaset biegaczy,

Zwycięzcą piątego biegu sylwestrowego został Tadeusz Zblewski, który z czasem 18 minut i 54 sekund przekroczył linię mety w hali Widowiskowo Sportowej i był lepszy od drugiego Damiana Gałkowskiego ze Sławska o 9 sekund, trzeci na mecie Marcin Czerniewski uzyskał czas 19 minut i 4 sekund.

Natomiast najszybszym koszalinianinem okazał się Mateusz Witkowski, który uplasował się na 5 miejscu w generalnej klasyfikacji, a na pokonanie 6 km potrzebował 19 minut i 38 sekund. Kolejny mieszkaniec naszego miasta na mecie pojawił się zaledwie 11 sekund później, a był nim Kamil Tefilak. Koszalińskie podium uzupełnił Norbert Borzęcki z czasem 20 minut i 32 sekund.

Zdecydowanie klasyfikację wśród kobiet wygrała Ula Kasztelan z Koszalina, która z czasem 22 minut i 54 sekund wyprzedziła o Małgorzatę Kasprowicz ze Słupska, aż o dwie minuty i jedną sekundę. Podium uzupełniła Elżbieta Romej z Łobza z czasem 25 minut i 1 sekunda.