Pierwsze kroki karateków

Autor Artur Rutkowski / fot. AKKT Koszalin 10 Grudnia 2014 godz. 17:30
Już po raz drugi Akademicki Klub Karate Tradycyjnego zorganizował Mikołajkowy turniej w Szkole Podstawowej nr 17. W zawodach wystartowało 83 młodych karateków. Zawodnicy startowali w konkurencji Kata i Kihon. Wielu uczestników mieli pierwszą w życiu okazję do sprawdzenia umiejętności.

Imprezę rozpoczął krótki pokaz elementów Karate dla przybyłych gości. Ponadto najmłodsi startowali w konkurencji "Pierwszy krok", w której karatecy wykonywali podstawowe bloki, kopnięcia i uderzenia, które prezentował sędzia główny zawodów.

Zawody odbyły się w systemie pucharowym z repasażami.  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki od św. Mikołaja, a najlepsi otrzymali puchary.

Podczas 27. Mistrzostw Europy w karate kyokushin z dobrej strony zaprezentowali się koszalińscy młodzieżowcy. Młodym karatekom udało się wywalczyć trzy brązowe krążki. Bardzo dobre walki na mistrzostwach stoczyła Katarzyna Legend, która w kategorii juniorów (red.16-17 lat) wywalczyła brązowy krążek. Natomiast w kategorii młodzików (red. 14-15 lat) znakomicie spisali się Wojciech Grabowski oraz Krzysztof Guze, którzy przywieźli  brązowe krążki.   W 27. mistrzostwach Europy udział wzięło 348 zawodników z 23 krajów. Dodajmy, że dobrze wypadli wszyscy polscy juniorzy, wywalczyli łącznie aż 30 medali. Na tych samych zawodach w kategorii Open brązowy krążek zdobył inny koszalinianin Robert Solniczek.