Kozłowski drugi w Pucharze Polski

Autor Artur Rutkowski 25 Listopada 2014 godz. 12:56
Konrad Kozłowski zajął drugie miejsce w wadze 75 kg podczas Pucharu Polski Juniorów w Boksie, który odbył się w Nowym Dworze Mazowiecki. W drodze po medal koszalinianin pokonał dwóch rywali, zaś w finale musiał uznać wyższość Rafała Staszewskiego.

Pierwszą swoją walkę Kozłowski wygrał na punkty 2:1 z Dominikiem Kaciupą ze Skorpiona Szczecina. W walce półfinałowej zawodnik z naszego miasta, również stosunkiem 2:1 pokonał Kamila Januszewskiego z Cristal Białystok. Walka finałowa niebyła już tak udana dla Konrada, który przegrał przez TKO w trzeciej rundzie z Rafałem Staszewskim z Kontra Elbląg.

Ponadto Rafał Staszewski reprezentujący klub Kontra Elbląg został wybrany najlepszym zawodnikiem całego Pucharu Polski. Natomiast w klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajęła stołeczna Legia, przed NOSiR-em Nowy Dwór Maz. i Cristalem Białystok.

Wyniki walk Kozłowskiego:

• Finał: Rafał Staszewski (Kontra Elbląg) – Konrad Kozłówski (Fight Club Koszalin) 3r. TKO
  • 1/2 finału: Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) – Kamil Januszkiewicz (Cristal Białystok) 2:1
  • 1/4 finału: Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) – Dominik Kaciupa (Skorpion Szczecin) 2:1

Nie tak wyobrażali sobie wyjazd na Mistrzostwa Europy w boksie zawodnicy z naszego okręgu. Konrad Kozłowski i Kamil Pawłowski przegrali swoje pierwsze pojedynki. Tym samym pożegnali się z marzeniami o pasach mistrzowskich. Podopieczny Józefa Warchoła swój pierwszy, a zarazem ostatni pojedynek w rosyjskiej Anapie stoczył w niedzielę, 10 listopada. Rywalem koszalinianina był reprezentant Azerbejdżanu Osman Terzi, który wygrał z Konradem decyzją sędziów 3:0.   Punktacja sędziów przedstawiała się następująco: Valeriu Bandalac 28:29 dla Osman Terzi Zhurkin Sergey 27:30 dla Osman Terzi Ivan Tsvetanov Popov 28:29 dla Osman Terzi   Z kolei reprezentant Victorii Sianów - Kamil Pawłowski swoje pierwsze starcie stoczył we wtorek 12 listopada z francuskim pięściarzem Christophe Bobozo Fataki. Niestety podopieczny Tomasza Waleńskiego, okazał się za słaby, aby awansować dalej. Francuz wygrał z Kamilem 3:0.   Punktacja sędziów przedstawiała się następująco: Bagrat Avoyan 27:30 dla Christophe Bobozo Fataki  Sergey Zhurkin 27:30 dla Christophe Bobozo Fataki  Valeriu Bandalac 27:30 dla Christophe Bobozo Fataki   Przypomnijmy, że przed wylotem do Rosji obaj zawodnicy byli typowani przez swoich trenerów do  medali na Mistrzostwach Europy. Niestety obaj wracają z mistrzostw na tarczy.

Kozłowski pokonał mistrza

Artur Rutkowski/ fot. Fight Club Koszalin - 2 Października 2013 godz. 14:01
W miniony weekend w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Adamskiego - srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich z Rzymu w 1960r. W bydgoskiej hali Astoria z dobrej strony zaprezentował się koszalinianin Konrad Kozłowski. W Bydgoszczy zawodnik Fight Club Koszalin, nie dał szans Adrianowi Jurze z Ring Wolny Toruń, który jest mistrzem Polski kategorii kadetów w wadze do 75kg.             Podopieczny Józefa Warchoła od kilku miesięcy prezentuje wysoką dyspozycję, nie zmieniła tego nawet pechowa kontuzja (złamana ręka), przez którą nie pojechał na Igrzyska Młodzieży do Łodzi. - Konrad obecnie wraca do dobrej formy. Trenuje ambitnie i systematycznie. Potwierdziła to wygrana walka z Adrianem, ma także duże szanse, aby wystąpić w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Boksie - powiedział Józef Warchoł, trener klubowy Konrada Kozłowskiego.Jednocześnie Fight Club Koszalin informuje, iż zaprasza młodych adeptów boksu na treningi do hali Gwardii od godziny 16 – 17 w sali boksu przy ul. Fałata 34