Dziewczyny, lepsze od mężczyzn

Autor Artur Rutkowski 24 Listopada 2014 godz. 9:26
W obecnym sezonie A-Tom Webska Basket Liga występuje jedna drużyna kobiet, która z powodzeniem rywalizuje z mężczyznami. Podczas minionego weekendu dziewczyny z UKS Basket Miasto pokonały Kontrabandę 56:53.

Skład wspomnianego wyżej UKS Basketu tworzą byłe zawodniczki zawieszonego obecnie klubu KSKK Koszalin m.in. Monika Machnikowska, Kinga Razik, Luiza Staciwa, Marta Dobrowolska czy Aleksandra Sobajtis.

Tuż przed spotkaniem zawodnicy Kontrabandy wyglądali na rozluźnionych i pewnych wygranej. Jednak z każdą upływającą minutą uśmiech z twarzy Kontrabandy zaczynał znikać. Już po pięciu minutach UKS Basket prowadził w pełni zasłużenie 9:3. Bardzo dobre zawody rozgrywała w drużynie dziewczyn Luiza Staciwa, która w całym spotkaniu rzuciła 20 punktów. W kolejnych minutach pierwszej ćwiartki Kontrabanda zdołała zmniejszyć straty do czterech punktów 14:10.

Druga kwarta rozpoczęła się lepiej dla mężczyzn, którzy odrobili kolejne pięć punktów. Następnie inicjatywę przejął zespół kobiet, który na długą przerwę schodził z sześcioma punktami zaliczki 28:22.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej zaczęli grać gracze Kontrabandy, którzy wyszli na jedno punktowe prowadzenie 33:32. Dziewczyny zdołały jeszcze przed ostatnią kwartą doprowadzić do remisu 36:36. Był to dopiero początek niesamowitych emocji jakie dostarczyła ostatnia odsłona spotkania. Wynik, co chwila ulegał zmianie, a decydujące o zwycięstwie punkty zostały zdobyte sekundy przed końcową syreną. Ostatecznie UKS Basket Miastko wygrało 56:53 z Kontrabandą.

Kontrabanda - UKS Basket Miastko 53:56 (10:14, 12:14, 14:8, 17:20)

Kontrabanda: Stolarczyk, Górecki 3, Czerski 17, J.Trepka 3, P.Trepka 10, Leśniarek, M.Kałużniacki 11, R.Kałużniacki 11, Hryniewicz 2, Tomasz Jarosz

UKS Basket: M.Królik 4, Sarnowska 6, W.Królik 1, Dobrowolska 10, Staciwa 20, Razik 6, Machnikowska 1, Sobajtis 8