Koszalińscy pływacy w Katowicach czyli...

Autor Ekoszalin za Jakub Kielar 20 Listopada 2014 godz. 15:02
Kaj leziesz pieronie? No my pocisnęli do Katowic na Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu, które w dniach 14-16 listopada ściągnęły na Śląsk ponad 500 pływaków z Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Niemiec i Szwecji.

Ośmioosobowa drużyna TKKF Koszalin Masters w składzie Dorota Gudaniec, Katarzyna Gudaniec, Joanna
Wojciechowska, Joanna Stankiewicz-Majkowska, Dawid Borus, Janusz Dudziński, Krzysztof Stefański i
Jakub Kielar w sumie zdobyli 10 medali -  8 indywidualnie i 2 w sztafetach (pań).
Medali pewnie byłoby więcej ale piątkowe popołudnie koszalińska ekipa spędziła na kibicowaniu polskim
piłkarzom w meczu z Gruzją. Sukces Polaków wywołał uzasadnione toasty.

Liderem drużyny, już po raz kolejny okazała się Dorota Gudaniec, która zdobyła 2 srebrne medale na
dystansach 400 m i 800 dowolnym. Równie skuteczna okazała się debiutująca w drużynie Masters Joanna
Wojciechowska, która przywiozła 2 brązowe medale (100 dowolnym i 50 klasykiem). Katarzyna Gudaniec,
zajęła 2 miejsce na 800 dowolnym, a w wyścigach sztafetowych koszalińskie “dziołchy” zajęły 2 (4x50
dowolnym) i 3 (4x50 zmienny) miejsca.

Wśród Panów 2 złote medale w konkurencjach 50 m i 100 m stylem grzbietowym zabrał do domu Dawid
Borus, a Jakub Kielar wywalczył medal brązowy na 100m stylem zmiennym.
W bardzo mocno obsadzonych wyścigach sztafetowych 4x50 dowolnym i 4x50 zmiennym koszalinianie
zajęli 6 miejsca, osiągając bardzo dobre czasy odpowiednio 1:53,73 i 2:08,41.

W klasyfikacji punktowej liderami drużyny okazali się Katarzyna Gudaniec 38 miejsce na ponad 150
zawodniczek i 1587 pkt ( za 3 starty ) oraz Jakub Kielar 49 miejsce na prawie 350 zawodników i 1869 pkt. (za 3 starty). Na 42 miejscu w tej samej klasyfikacji uplasował się były koszalinianin i wychowanek koszalińskiej “JEDYNKI”, a obecnie reprezentant 10 brygady kawalerii pancernej w Świętoszowie Marcin Horbacz, który uzyskał 1913 punktów.