Dwa srebra i wyróżnieni trenerzy

Autor ArtRut, fot. ArtRut 13 Listopada 2014 godz. 10:34
Grudziądz był miejscem Ogólnopolskiego Festiwalu Judo Dzieci o puchar prezydenta tego miasta. Była to równocześnie okazja do uczczenia 50 -lecia istnienia sekcji judo w Grudziądzu. W turnieju udział wzięło ponad 300 osób.Nasz region reprezentowało dwóch judoków Gwardii Koszalin.

Drugie miejsce w wadze do 34 kg wywalczył Filip Urbanowicz. Gwardzista w drodze do finału pokonał trzech rywali.  Z kolei Jakub Kamiński rywalizując w wadze do 41 kg wywalczył także drugie miejsce. Trenerem naszych medalistów jest Cezary Wojniusz.
Dodajmy, że kolejny start koszalińskich judoków, to ich występ na zawodach w Gdyni. Odbędzie się tam turniej Gdynia  Baltic Cup, a jego obsada będzie międzynarodowa.

Równocześnie dodajmy, że Polski  Związek Judo powołał na konsultację  szkoleniową podczas Mistrzostw Europy Młodzieży Judo we Wrocławiu aż czterech trenerów z naszego rejonu: Mariana Tałaja, Mariana  Standowicza, Andrzeja Adamskiego oraz Cezarego Wojniusza.