AKT w formie

Autor Artur Rutkowski / fot. AKT Koszalin 12 Listopada 2014 godz. 6:24
Wysoką formę zaprezentowali reprezentanci Akademia Karate Tradycyjnego podczas piątej już edycji Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym. Koszalinianie z zawodów przywieźli dwanaście krążków. W Szczecinie wystartowało ponad 300 zawodników z całego kraju.

Jedyny złoty krążek dla naszego miasta wywalczył Dawid Kołwzan w konkurencji kata dzieci z kategorii wiekowej 2003 i 2004. Podium uzupełnili jego koledzy klubowi Filip Kondak i Oliwier Gabryś. Natomiast w tej samej kategorii, ale wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Klaudia Rosińska.

Kolejny srebrny medal przypadł  Jakubowi Kuziomko w grupie młodzików (stopień 9-7 kyu), a trzecie miejsce w tej samej kategorii przypadło Antoniemu Strugale. Kolejne drugie miejsce wśród stopni 6-1 kyu zajął Jakub Szwec.

Następnie w kategorii Juniorów Młodszych na 2 stopniu podium dwukrotnie stawał Marcel Ceglatek w konkurencji Kata oraz Kumite. Junior Dominik Jatkowski zajął 3 miejsce w konkurencji Kata.

Dwa medale wywalczył najstarszy w gronie medalistów Piotr Miarka, który w kategorii seniorów był drugi w kumite i trzeci w Fuku-go.

Niewiele do medalu zabrakło Dawidowi Sobczakowi, który był czwarty w kata chłopców 2005-2006. W

takiej samej sytuacji znalazła się Natalia Miarka w Fuku-go Juniorek.

Pozostali zawodnicy również zaprezentowali wysoki poziom tocząc zacięte pojedynki w swoich grupach eliminacyjnych. Wiele z tych pojedynków zakończyło się dla nich pomyślnie co zaowocowało awansem do strefy finałowej. Mimo tego iż nie udało im się zdobyć medali pokazali wspaniałego ducha walki oraz dobry poziom techniczny, co pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.