Kolejne niepowodzenie KUKS-u

Autor Artur Rutkowski 9 Listopada 2014 godz. 13:42
Podopieczni Józefa Janiela doznali kolejnej porażki na parkietach II ligi. Tym razem pogromcą koszalińskiego KUKS-u okazał się lider rozgrywek AZS UMK Consus PBDI Toruń, który wygrał w pełni zasłużenie 83:66.

Od pierwszych sekund inicjatywa należała do graczy z Torunia, którzy już w 3 minucie gry prowadzili 0:7. Następnie niesamowitą serię jedenastu punktów z rzędu odnotowali koszalinianie, co dało prowadzenie 11:7. Niestety dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie 18:17. Po 10 minutach spotkania było 23:19 dla toruńskiego AZS-u.

Następnie w drugiej kwarcie w krótkim czasie wynik zmienił się na korzyść KUKS-u. Dopiero w siódmej minucie tej odsłony toruński zespół odzyskał prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 35:34.

W drugiej połowie mecz był wyrównany jedynie do 28 minuty gry od stanu 52:51 na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Po trzech kwartach meczu AZS prowadził 60:52.

Ostatnie dziesięć minut w całości należało do lidera rozgrywek, który ostatecznie wygrał pewnie 83:66.

AZS UMK Consus PBDI - KUKS Koszalin 83:66 (23:19, 12:15, 25:18, 23:14)