Meksykanie postraszyli Rosjan

Finowie postawili się mistrzom. Dziś Polacy grać będą z Kamerunem, który nie ma ani jednej hali do treningu.

Brazylia pokonała Finlandię 3:0 (27:25, 25:21, 26:24) w meczu grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy i pozostała liderem.

Obie drużyny wygrały po dwa wcześniejsze pojedynki, z tym że broniący mistrzostwa świata Brazylijczycy nie stracili w nich seta. Na trybunach dominowali kibice Suomi, ale na parkicie przewagę mieli Brazylijczycy. Finowie zasłużyli jednak na słowa uznania za podjętą walkę.

W innym piątkowym meczu Rosja pokonała w Gdańsku Meksyk 3:1. Andriej Woronkow, który w dotychczasowych meczach dokonał najmniej zmian ze wszystkich szkoleniowców, tym razem zaskoczył wyjściowym ustawieniem. Trener rosyjskiego zespołu całkowicie zmienił bowiem podstawową "szóstkę" razem z libero, a ponadto na trybuny odesłał podstawowych graczy, środkowego Nikołaja Apalikowa i przyjmującego Aleksieja Spiridonowa. Sborna przegrała pierwszego seta. To mocno zdenerwowało Rosjan, którzy w kolejnych odsłonach pokazali wielką klasę.

Mundial to nie tylko mecze. We Wrocławiu prawie codziennie odbywa się pokaz fontann z sylwetkami polskich siatkarzy.

W sobotę  Polska zagra z Kamerunem. Ich reprezentacja ma bardzo pod górkę – w kraju mają tylko jedną halę sportową, na której grane są tylko oficjalne mecze, nie można trenować.

Grupa B Katowice

5.09.2014

Korea Południowa – Kuba 1:3 (21:25, 25:23, 14:25, 22:25

Niemcy – Tunezja 3:1  (25:13, 25:19, 21:25, 25:12)

Brazylia – Finlandia 3:0 (27:25, 25:21, 26:24)

Grupa C Gdańsk

Chiny – Bułgaria 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)

Kanada – Egipt 3:0 (25:14, 25:19, 25:22)

Rosja – Meksyk 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:17)