Bryła startował na Śląsku

Autor Artur Rutkowski 14 Lipca 2014 godz. 17:34
W minioną niedzielę jeden z mieszkańców Koszalina Krzysztof Bryła wziął udział w Biegu na Jawornik, który odbył się w Złotym Stoku woj. Dolnośląskie. Na dystansie 21 km koszalinian zajął 49 miejsce na 127 uczestników biegu.

Najlepszym biegaczem okazał się mieszkaniec Wrocławia, reprezentant klubu Czterdziestolatek Biega Beniamin Buszewski, który uzyskał czas 1 h 20 minut i 57 sekund, tuż za nim uplasował się Robert Faron z Zalesia, a podium uzupełnił Robert Studziński z Głuchołaz. Natomiast reprezentant naszego miasta na pokonanie 21 kilometrów potrzebował 1 godziny 49 minut i 29 sekund.

Krzysztof Bryła uplasował się na 10 miejscu w swojej kategorii wiekowej do lat 40. Warto dodać, że bieg był niezwykle wyczerpujący fizycznie, ponieważ trasa była tak umiejscowiona, że jej większość prowadziła pod górę.

Trudność biegu można porównać m.in. z koszalińskim Kursem na Chełmską, z tą różnicą, że "Bieg na Jawornik" jest dwa razy trudniejszy do pokonania.

Miłośnicy biegania juz trzeci raz rywalizowali na trasie "Kursu na Chełmską". Najlepszy na długim dystansie był Mateusz Witkowski, a na krótkim Michał Breszka. W biegu wystartowały 404 osoby. Najszybszym biegaczem Kursu na Chełmską 2014 na dystansie dziesięciu kilometrów okazał się mieszkaniec Koszalina Mateusz Witkowski, który trasę pokonał w zaledwie 38 minut i 13 sekund. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Fajraszewskiemu ze Słupska. Trzeci na linię mety dobiegł Waldemar Słoneczny z Mrzeżyna. Natomiast, wśród kobiet triumfowała Emilia Wolińska z Wolina z czasem 51 minut i czterech sekund. Dystans 10 kilometrów ukończyło 127 biegaczy.   Na krótkim dystansie bezkonkurencyjny okazał się Michał Breszka z Lęborka. Na pokonanie dystansu 5 km potrzebował zaledwie 17 minut i 57 sekund. Drugi na mecie Piotr Pietrak z Gryfic do zwycięzcy tracił niemal dwie minuty. Podium uzupełnił Daniel Kamiński z Białogardu, który do drugiego miejsca tracił zaledwie pięć sekund. Najlepszy koszalinianin zajął "najgorsze dla sportowca" czwarte miejsce z czasem 20 minut i 38 sekund.     Najszybszą kobietą na tym dystansie była Agnieszka Pasieka ze Świdwina, który pokonała trasę z czasem 24 minut i 32 sekund. Bieg na pięć kilometrów przebiegło 275 osób, ponadto trzech uczestników nie dotarło do linii mety, ale również im należą się brawa, za walkę z samym sobą, na pewno następnym razem pójdzie im zdecydowanie lepiej.