Rogowska Mistrzynią Polski

Autor Patryk Pietrzala 8 Lipca 2014 godz. 13:08
Młodzi pływacy z Koszalina wzięli udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu. Tradycyjnie medale przywiozła Katarzyna Rogowska, która została Mistrzynią Polski.

Mistrzostwa w Dębicy trwały dwa dni. To była niezwykle prestiżowa impreza, na którą przyjechali najlepsi pływacy z całej Polski. Koszalinianie pojechali na zawody kilkuosobową ekipą. Największe nadzieje wiązano z Katarzyną Rogowską, najbardziej utalentowaną pływaczką z naszego miasta. 14-letnia sportsmenka nie zawiodła i zdobyła złoty medal na dystansie 50 metrów w stylu grzbietowym oraz dwa brązowe na 50m w stylu motylkowym i 100m w stylu dowolnym.

Kolejna z koszalińskich pływaczek – Patrycja Szemro była blisko wywalczenia brązowego medalu na dystansie 200m stylu grzbietowym. Ostatecznie była czwarta. Jakub Zachowicz był piąty na 50m w stylu dowolnym. Dodatkowo Katarzyna Rogowska zajęła szóstą pozycję w konkurencji 50m stylem klasycznym.

Julia Markowska zajęła dwunaste miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, a Wiktoria Biernacka była 16. w konkurencji 50m stylem dowolnym.