Kotwica w II lidze!

Autor ArtRut uefa.com, fifa.com 29 Czerwca 2014 godz. 6:18
Piłkarze kołobrzeskiej Kotwicy awansowali do II ligi. W rewanżowym meczu barażowym pokonali w Kołobrzegu Ursusa Warszawę 1:0 (0:0).

Zwycięską bramkę zdobył w 49. Min Tomasz Rydzak. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu wygrali kołobrzeżanie 4:2.

Kotwica Kołobrzeg – Ursus Warszawa 1:0 (0:0)

1:0 Tomasz Rydzak (49.)

Kotwica: Cezary Szybka – Kacper Chruściński, Daniel Kokosiński, Paweł Szutenberg, Łukasz Cebulski, Tomasz Rydzak (90. Mikołaj Duwe), Patryk Pietras, Michał Danilczyk (40. Tomasz Bejuk), Dawid Ambroziak (90. Daniel Popiołek), Patryk Skórecki, Krzysztof Biegański (86. Piotr Grabarczyk).

Piłkarze kołobrzeskiej Kotwicy są coraz bliżej historycznego awansu do II ligi. W środę 25 czerwca w wyjazdowym spotkaniu wygrali z Ursusem Warszawa 4:2, aby wywalczyć awans w sobotę "Kotwa" musi osiągnąć dobry wynik na własnym stadionie. Jednak mecz lepiej rozpoczął się dla Ursusa Warszawa, który po zaledwie pięciu minutach gry objął prowadzenie. Kotwica odpowiedziała bramką w 17 minucie, a na listę strzelców wpisał się Dawid Ambroziak. Pięć minut później Krzysztof Biegański wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. W 35 minucie Biegański powinien zdobyć swoją drugą bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Więcej goli nie padło już w pierwszej połowie.Po zmianie stron bardzo szybko warszawiacy wyrównali, ale następnie na boisku rządzili już gracze z Pomorza Środkowego. Natomiast Kotwica czekała na kontrę i doczekała się w 63 minucie, którą wykorzystał Patryk Pietras. W 68 minucie najskuteczniejszy w składzie Kotwicy, Biegański atomowym strzałem nie dał szans bramkarzowi Ursusa wyprowadzając Kotwę na dwubramkowe prowadzenie.Wynik nie uległ już zmianie. W sobotę w Kołobrzegu czeka nas rewanż, w którym gospodarze będą mieli zapas dwóch bramek.