Wyniki deszczowej Leśnej Piątki

Autor Artur Rutkowski 21 Czerwca 2014 godz. 8:52
Pierwsza deszczowa "Leśna Piątka" przyniosła kolejne zwycięstwa Jakuba Farjaszewski, a także koszalinianki Małgorzaty Kotary-Pałki. Niesprzyjająca aura nie przeszkadzała w przekroczeniu magicznej liczby "500" uczestników.

Niesamowita na trasie była reprezentantka naszego miasta Małgorzata Kotara-Pałka, która wśród pań nie miała sobie równych. Przypomnijmy, że Małgosia wygrała dwie zeszłoroczne próbne Leśne Piątki, a w tegorocznych już oficjalnych startach, za każdym razem staje na najwyższym stopniu podium. Dzięki wysokiej formie Kotara-Pałka jest zdecydowaną liderką klasyfikacji punktowej po trzech rundach Leśnej Piątki.

Po raz pierwszy na podium w trzeciej rundzie wskoczył Robert Burda z Koszalina, który podczas pierwszej Leśnej... był czwarty, a w drugiej piąty.

Warto, również zwrócić uwagę na pierwszą dziesiątkę zawodów z 19 czerwca, w której uplasowało się, aż siedmiu koszalinian. Zawody, co prawda wygrał reprezentant Słupska (Jakub Farjaszewski), przed zawodnikiem z Białogardu (Danielem Kamiński). Kolejne miejsce należały jednak do Koszalina. Trzeci był Robert Burda przed Norbertem Borzęckim, Maciejem Dolakiem, Szymonem Polakiem, Tomaszem Stanke, Mirosławem Goleckim. Dziewiąty na mecie był Cezary Famulski z Rosnowa, a dziesiątkę zamknął Marek Tomczak z Koszalina.

Kolejna Leśna Piątka odbędzie się 17 lipca, tradycyjnie o 19:00.

Poniżej klasyfikacja trzeciej rundy Leśnej Piątki:

Biegowe święto w Koszalinie! W „Krosie po Chełmskiej 2013” wzięło udział 355 zawodników. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse (5 km i 10 km), a także Marsz na Orientację. Udział w imprezie był bezpłatny. Cel wydarzenia to popularyzacja sportu i rekreacji, propagowanie Wolontariatu, promowanie Koszalina, prezentowanie Lasów Państwowych, popularyzacja aktywnej turystyki w lasach, a także zachęcenie do zdrowego stylu życia.   Organizatorzy w ramach startu zapewnili m.in. wejściówkę na wieżę widokową na Górze Chełmskiej, okolicznościowe medale, napój na mecie, mapę dla uczestników marszu na orientację, a także pamiątkowe dyplomy.   Trasa biegu: pętla o długości ok. 5 km (osoby startujące na dystansie 10 km biegły 2 pętle), która była poprowadzona leśnymi ścieżkami w ok. Góry Chełmskiej. Start usytuowany został przy bramie wjazdowej na teren Sanktuarium, meta w ok. szczytu góry – Krzyżanki.   W biegu na 5 km 1 miejsce zajął Kamil Teofilak (19'38 min), 2 miejsce - Kamil Guzal (20'00 min), zaś 3 miejsce - Mariusz Wilczewski (21'26 min). Na dystansie 10 km najlepszy okazał się Jarosław Wojciechowski (39'24), po nim na mecie pojawił się Mateusz Witkowski (41'01), natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Aleksander Burzyński (42'15 min). Pełna klasyfikacja generalna biegu na 5 km znajduję się tutaj, zaś na 10 km - tutaj.   Bieg główny „otworzył” Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina. Zapraszamy do obejrzenia wideo ze startu:

Pobiegali, po Chełmskiej

Artur Rutkowski /fot. Karolina Derlecka - 21 Sierpnia 2012 godz. 16:18
W Słoneczny, bezchmurny dzień, na Górze Chełmskiej, zorganizowany został poraz kolejny bieg. Wszyscy chętni mieli do wyboru dwie trasy Krótszym o długości 4,7 km oraz dłuższym na trasie liczącej 9,4 km.. Na krótszym dystansie podium zdominowali biegacze z Piasta Gliwice, jako pierwszy linię mety przekroczył z czasem 17'03" Przemysław Babula, drugi był Bartłomiej Copik (18'02", natomiast trzecie miejsce zajął zawodnik z Koszalina - Krzysztof Musiał (18'22). Dłuższy dystans, także wygrał biegacz z Piasta Gliwice z czasem 36'14", drugie miejsce zajął Grzegorz Antosik z Bryzy Postomino 36'28", natomiast podobnie jak w "krótszym biegu" trzeci okazał się biegacz z Koszalina, tym razem był to Eugeniusz Grzesik z czasem 38'53". Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale, koszulki, ponadto na trasie biegu, biegacze mogli liczyć na wodę do picia, a także organizatorzy, nagrodzili nagrodami zwycięzców oraz kilka nagród rozlosowano, wśród biegaczy. W biegu wzięło udział 48 sportowców na dystansie 9,4 km oraz 75 zawodników na dystansie 4,7km. Bieg zorganizowało Stowarzyszenie "SFX", które na jesień zorganizuje kolejny bieg, tym razem tzw. Nocną Ściemę (bieg, na dystansie maratonu w noc zmiany czasu, na zimowy).

W Słoneczny, bezchmurny dzień, na Górze Chełmskiej, zorganizowany został poraz kolejny bieg. Wszyscy chętni mieli do wyboru dwie trasy Krótszym o długości 4,7 km oraz dłuższym na trasie liczącej 9,4 km..