Bałtyk wicemistrzem trzeciej ligi

Autor Artur Rutkowski 7 Czerwca 2014 godz. 20:42
Przed ostatnią kolejką Bałtyckiej Trzeciej Ligi wiadomo było, że na podium znajdą się dwie koszalińskie drużyny (red. Bałtyk i Gwardia). W lepszej sytuacji byli zawodnicy z Andersa, którzy posiadali nad rywalami zza miedzy punkt przewagi. W ostatniej kolejce podopieczni Wojciecha Polakowskiego pokonali na wyjeździe Energetyk Gryfino 4:1 i to oni zostali wicemistrzami ligi.

Wynik ostatniego spotkania otworzył w 34 minucie Adrian Rząsa, w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. Po zmianie stron już w 47 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Chyła, który wykorzystał rzut karny. Kolejne gole były kwestią czasu, w 54 minucie swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Robert Ziętarski, a zaledwie osiem minut później ponownie Ziętarski wpisał się na listę strzelców. Goście starali się zdobyć honorowe trafienie i ta sztuka udała im się w doliczonym czasie gry.

Zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu 2013/2014 Bałtyckiej Trzeciej Ligi, jest największym osiągnięciem reaktywowanego w 2007 roku klubu z ul. Andersa.  Warto dodać, że Bałtyk w minionym sezonie był beniaminkiem trzeciej ligi.

Bałtyk Koszalin ponownie zwycięski, tym razem pokonane zostały rezerwy pierwszoligowej Arki Gdynia. Podopieczni Wojciecha Polakowskiego wygrali pewnie 3:0. Był to ósmy mecz z rzędu bez porażki koszalińskiego zespołu.

III liga: Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 2:1 (1:0)

Artur Rutkowski - 14 Września 2013 godz. 23:08
Bałtyk Koszalin pokonał w derbach miasta Gwardię Koszalin 2:1. Bramki strzelali Mateusz Kołodziejski, Mateusz Wiśniewski i Uelder Barbosa.