Mistrzostwa w Ankarze

Autor Patryk Pietrzala 7 Kwietnia 2014 godz. 13:22
W tureckiej Ankarze odbyły się Mistrzostwa Europy badmintona do lat 17. Zawodnik z Sianowa – Patryk Jas, zajął dziewiąte miejsce.

Dziewiąte miejsce to całkiem niezły wynik. Oprócz Patryka Jasa, dziewiątą pozycję zajęła także kadra Polski, która pokonała: Szwajcarię 3:2, Belgię 3:2, Łotwę 5:0, o wejście do ścisłej ósemki, biało-czerwoni ulegli Niemcom 1:3. W starcie indywidualnym, Jas wystartował w grze podwójnej wraz ze swoim kadrowym partnerem Aleksandrem Jabłosńkim. W pierwszej rundzie nasz debel pokonał Estończyków 2:1, a następnie Białorusinów 2:0. O wejście do ósemki uległ Słoweńcom 1:2

Indywidualne Mistrzostwa Europy w kategorii do lat 17 są rozgrywane od dopiero 2009 roku, wcześniej były to tylko zawody drużynowe. W turnieju miały prawo wystartować tylko dwa deble z Polski. Z uwagi na ograniczenia w poszczególnych grach, Jas nie mógł wziąć udziału w grze mieszanej czy pojedynczej. Patryk jest kolejnym zawodnikiem z UKS Komety Sianów, który awansował do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych. Wcześniej takiej sztuki dokonali Piotr Nawrot, Piotr Mezgier, Karol Krakowski i Dominik Ziętek.