Podgórna pokonuje Jedności

Autor Patryk Pietrzala / fot. Artur Rutkowski 5 Marca 2014 godz. 17:59
W kolejnym spotkaniu w ramach koszykarskiej licealiady, VI LO pokonało V LO 63:61. Już jutro wielki finał zmagań młodych koszykarzy.

Spotkanie "Podgórnej" i "Jedności" było dużo bardziej zacięte niż wczorajszy pojedynek tych pierwszych z I LO. Mimo że początek meczu wskazywał na łatwe zwycięstwo koszykarzy "Jedności", to ich rywale, VI LO konsekwentnie i mozolnie odrabiali kilkupunktową stratę. Po dwóch pierwszych kwaterach na tablicy wyników widniał remis 37:37.

Po przerwie zawodnicy "Podgórnej" umiejętnie bronili obwodowych z V LO, nieco gorzej było w ofensywie, gdzie uczniowie VI LO nie potrafili postawić kropki nad "i". Końcówka spotkania była ciekawa i dramatyczna. "Jedności", wspierane przez sporą grupę kibiców, przegrywało dwoma punktami, a kolejne sprytne zagrania ich rywali w defensywie pozwoliły ostatecznie koszykarzom "Podgórnej" dowieźć zwycięstwo do końca.

Najlepiej punktujący zawodnicy z V LO: Maciej Dalak (21 pkt), Paweł Klicki (15 pkt) oraz Cyprian Kania (14 pkt)
Najskuteczniejsi w ekipie VI LO: Adam Kadej (31 pkt), Radek Wudarski (13 pkt) i Oskar Malazdra (12 pkt).

Dubois zagra w finale!

Patryk Pietrzala - 4 Marca 2014 godz. 13:19
W półfinale koszykarskiej licealiady gospodarze turnieju – I LO w Koszalinie pokonało VI LO 91:67. Gospodarze, I LO w Koszalinie, byli zdecydowanymi faworytami półfinałowego starcia z „Podgórną”. Sam początek spotkania pokazał, że podopieczni trenera Janiela chcą jak najszybciej wypracować sobie przewagę, by potem kontrolować przebieg meczu. Już po kilku minutach całkowitej dominacji I LO na parkiet wybiegł tzw. drugi garnitur. Rezerwowi gracze z „Dubois” powiększali przewagę i konsekwentnie wypełniali założenia swojego trenera.   W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. „Podgórna” miewała lepsze momenty, gdy zdobywała kilka punktów z rzędu, gospodarze jednak po chwili odpowiadali celnymi rzutami. W zespole z I LO najlepiej zaprezentowali się Szymon Kiwilsza (23 pkt.) oraz Jan Zboiński (18 pkt.). Wśród przegranych najwięcej punktów zdobył Adam Kadej – 25.