NBL:Ostatnia kolejka przed fazą play-off

Autor Patryk Pietrzala 3 Marca 2014 godz. 13:43
W North.pl Basket Lidze przyszedł czas na najważniejszą fazę sezonu. Koszykarze amatorzy rozegrali kilka spotkań,które rozstawiły ich drużyny przed meczami w play-off.

Faza play-off w Ekstralidze przynosi zawsze sporo emocji. W pierwszym spotkaniu Świętoń rozgromił Sanitecha 93:45. Początek spotkania był dosyć wyrównany, jednak w drugiej kwarcie drużna Świętonia wygrali 31:3, zapewniając sobie tym samym ważne zwycięstwo. Najlepszym strzelcem spotkania był Przemysław Bakowicz, który rzucił 23 punkty (6 trójek).

W kolejnym meczu, w ramach zmagań w Dywizji I, NMC pokonało Tompak TKKF 61:48. NMC przejęło inicjatywę dopiero w trzeciej kwarcie – koszykarze tego zespołu odrobili wszystkie straty i zdołali wyjść na minimalne prowadzenie. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Robert Mordak, autor 17 punktów.

Ciekawie było w spotkaniu Volcano z Formi/Politechnika Koszalińska, gdzie górą byli ci drudzy (50:47). Zawodnicy Volcano prowadzili na cztery minuty przed końcem spotkania różnicą ośmiu „oczek”. Mimo to ich przeciwnicy nie poddawali się. Sześć punktów z rzędu rzucił Stefan Nowacki, a najważniejszy rzut w meczu trafił Karol Słomski. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Adrian Studziński (20 pkt.).

W II Dywizji na zwycięskie tory wrócili koszykarze AZS Fans Weterans, którzy pokonali Drużynę A-Tom 45:38. Przez pierwsze trzy kwarty spotkanie było wyrównane, jednak w końcówce więcej energii zachowali Weterani, aktualni liderzy po rundzie zasadniczej. Najlepszym strzelcem meczu był Sławomir Lew (19 pkt.).