Wygrane derby akademiczek

Autor Artur Rutkowski / fot. Karolina Derlecka 26 Lutego 2014 godz. 19:46
Po bardzo zaciętym mecz ENERGA AZS pokonała Pogoń Baltica Szczecin 25:24. Bohaterką spotkania została Izabela Czarna, która w ostatnich sekundach obroniła rzut Stasiak.

Wynik w drugiej minucie otworzyła Yashczuk. Koszalinianki odpowiedziały bramką Moniki Odrowskiej z rzutu karnego. Następnie gospodyniom po bramkach Agaty Cebuli i ponownie Yashchuk udało się uciec na dwie bramki (1:3). W kolejnych dwóch akcjach akademiczek trafiały Aleksandra Kobyłecka i Sylwia Matuszczyk, dzięki czemu po 6 minutach gry był remis 3:3.

Żadnej z drużyn już nie udało się odskoczyć na co najmniej dwie bramki, a były ku temu okazje m.in. w 21 minucie przy stanie 9:8 dla akademiczek, bowiem prostą stratę odnotowała Stasiok, ale w akcji koszalinianek Monika Odrowska rzuciła nad bramką Płaczek.

W końcówce pierwszej połowy lepiej radziły sobie szczecinianki, które w 29 minucie po bramce Stachowskiej prowadziły 10:11 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa dobrze rozpoczęły zawodniczki ENERGA AZS, które już w 33 minucie wyszły na prowadzenie 12:11, po bramkach Odrowskiej i Błaszczyk. Pogoń odzyskała prowadzenie w 37 minucie po rzucie Stachowskiej (13:14). Jednak koszalinianki się nie poddały i szybko odzyskały prowadzenie, gdyż już w 42 minucie po dwóch bramkach z rzędu Sylwii Matuszczyk prowadziły 18:15, a chwilę później jeszcze bramkę dołożyła Monika Odrowska.

Kwadrans przed końcem po trafieniu Stasiak, dziewczyny z Koszalina prowadziły 20:17. Chwilę później ponownie były cztery bramki przewagi koszalinianek, po trafieniu Sylwii Lisewskiej. Osiem minut przed końcem dobrze grające piłkarki ENERGA AZS utrzymywały wypracowaną przewagę. W kolejnych minutach Pogoń Baltica zdołała odrobić dwie bramki, najpierw Stasiak, a za chwilę Stachowska dały nadzieję na korzystny wynik Pogoni.

Pięć minut przed końcem, ponownie kapitan ENERGA AZS - Sylwia Lisewska zdobyła gola na 24:21 dla zespołu prowadzonego przez Reidara Moistada. W dość szczęśliwych okolicznościach Paulina Muchocka rzuciła bramkę, która niemal zapewniła dwa punkty zespołowi z Pomorza Środkowego.

Jednak w końcówce zrobiło się nerwowo. Najpierw karnego nie trafiła Lisewska przy stanie 25:23, a chwilę później kontaktowe trafienie zdobyła Stachowska. W kolejnej akcji akademiczek karę dwóch minut otrzymała Aleksandra Kobyłecka. W ostatnich sekundach najpierw nie trafiły koszalinianki, a chwilę później rzut obroniła Izabela Czarna zapewniając dwa punkty ENERDZE AZS.

Video z meczu (filmik jest własnością portalu ekoszalin.pl i nie można go kopiować bez pozwolenia):