Bolesna porażka

Autor dz 16 Lutego 2014 godz. 2:52
Koszykarze AZS przegrali z drużyną Polpharmy Starogard Gdański 81:85. Akademicy w dalszym ciągu walczą o miesce w TOP 6 przed II rundą rogzrywek TBL.

Pierwsza wygrana Polpharmy od 4 stycznia stała się faktem. AZS świetnie zaczął to spotkanie i po dwóch trójkach LaceDariusa Dunna wygrywał 9:2. Starogardzianie dość szybko zbliżyli się na jeden punkt, ale później ponownie wyższą przewagę zdobyli koszalinianie. Dzięki trafieniu Darrella Harrisa prowadzili dziesięcioma punktami. Przez większą część drugiej kwarty AZS utrzymywał bezpieczną przewagę. Sytuacja zmieniła się dopiero w trzeciej części spotkania. Po trafieniu debiutującego w zespole z Kociewia Macieja Strzeleckiego Polpharma doprowadziła do remisu po 51. Późniejsze dwie trójki z rzędu Ovidijusa Varanauskasa dawały ekipie trenera Tomasza Jankowskiego przewagę 61:53. W ostatniej kwarcie AZS dzięki trafieniom Bartłomieja Wołoszyna potrafił wyjść jeszcze na prowadzenie. W samej końcówce kluczowe punkty zdobywali jednak Courtney Eldridge oraz Kevin Johnson i dzięki temu Polpharmie udało się przełamać serię porażek.

Najważniejszym graczem Polpharmy Kevin Johnson, który zdobył aż 18 punktów i 17 zbiórek. Ovidijus Varanauskas dołożył 18 punktów i cztery asysty. Sek Henry był najlepszym zawodnikiem AZS – rzucił aż 33 punkty.