Żakowski ósmy na MŚ

Autor Patryk Pietrzala / fot. fb.com 20 Grudnia 2013 godz. 14:20
W zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata Formuła Kie 2013, koszalinianin Maks Żakowski zajął ósmą pozycję, na ponad 110 startujących zawodników.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbywały się na tropikalnej wyspie Hainan, położonej w Chinach nad morzem Południowochińskim. Polska była reprezentowana przez dziewięcioosobową ekipę. Zawody trwały pięć dni, w ciągu których rozegrano 17 wyścigów dla mężczyzn i 14 dla kobiet. Podczas turnieju wiał zwykle silny wiatr, dopiero pod koniec Mistrzostw, ostatnie wyścigi odbywały się przy normalnych warunkach atmosferycznych.

Tytuł Mistrza Świata wywalczył Florian Gruber. Najlepiej z Polaków wypadł Błażej Ożóg, który wywalczył piątą pozycję. Maks Żakowski, 19-letni koszalinianin znalazł się na ósmym miejscu, co jest niewątpliwie sporym sukcesem. -Jesteśmy dumni z miejsc, jakie wywalczyliśmy. Muszę przypomnieć, że rok temu nie wypadliśmy tak dobrze – stwierdził krotko Maks Żakowski.

Trudno nie zgodzić się ze słowami koszalinianina. Jego klubowa (Dobra Marina) koleżanka – Agnieszka Grzymska była piąta, co jest również świetnym wynikiem. W poprzednim roku, Żakowski zajął 18 pozycję, a Grzymska była 12. Reprezentanci Dobrej Mariny przygotowywali się pod okiem trenera Magdaleny Węgielnik.

- Z wielką radością chciałbym poinformować i zaprosić wszystkich wielbicieli Kite na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 2-7.09.2014 r w Mielnie. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Pana Steina Knutsena, prezesa Firmus Group. Dziękujemy również za wszelką pomoc naszemu regionowi – Pomorzu Zachodniemu – powiedział Maks Żakowski.