MŚ: Polska - Francja w TVP2

Autor Artur Rutkowski / fot. zprp.pl 16 Grudnia 2013 godz. 19:59
Telewizja Polska wychodzi na przeciw oczekiwaniom fanów żeńskiego szczypiorniaka. Już w środę 18 grudnia TVP 2 będzie na żywo transmitować ćwierćfinałowe starcie Mistrzostw Świata Serbia 2013, Polska - Francja.

Środowe starcie podopiecznych Kima Rasmussena będzie dla Polskiej piłki ręcznej żeńskiej najważniejszym meczem od 35 lat, kiedy w 1978 roku Polki na mistrzostwach świata zajęły 6 miejsce, póki co najwyższe w historii Polskiego żeńskiego szczypiorniaka.

Ponadto spotkanie z Rumunkami fani będą mogli sobie przypomnieć oglądając TVP Sport we wtorek (17 grudnia) o godz. 12:25 oraz w pierwszy dzień Świąt (środa, 25 grudnia) o 9:50.

Spotkanie w studio przed meczem Polska - Francja w TVP 2 rozpocznie się już w środę 18 grudnia o godzinie 17:20. Natomiast spotkanie zaplanowano na godzinę 20:15.

Kibice piłki ręcznej mają ostatnio wiele powodów do zadowolenia. Kadra Polski awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata, w których znajdzie się aż siedem drużyn ze Starego Kontynentu. Tegoroczne Mistrzostwa Świata potwierdziły tezę, jakoby europejscy piłkarze ręczni nie mieli sobie równych. Po sporych emocjach i kilkunastu spotkaniach doszliśmy do 1/4 finału Mistrzostw Świata w Serbii. Osiem zespołów to absolutna światowa czołówka. Co ciekawe, siedem z nich to drużyny ze Starego Kontynentu. Rodzynkiem w tym towarzystwie jest Brazylia.   Najtrudniejszą przeprawę do ćwierćfinału miały szczypiornistki z Francji, które dosyć długo męczyły się z Japonkami. Finisz spotkania należał jednak do Trójkolorowych i to podopieczne Alaina Portesa zagrają ostatecznie w 1/4.   Ćwierćfinałowe pary:   Polska – Francja   Dania – Niemcy   Brazylia – Węgry   Serbia – Norwegia.   Przypomnijmy, iż Polki zagrają w środę, 18 grudnia.

Polki w 1/8 MŚ

Artur Rutkowski / fot.zprp.pl - 16 Grudnia 2013 godz. 10:49
W niedzielę, 15 grudnia szczypiornistki reprezentacji Polski odniosły bardzo duży sukces. W meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata po ciężkim meczu wyeliminowały faworyzowane Rumunki (31:29). Polska rozpoczęła od prowadzenia dzięki bramce Iwony Niedźwiedź. Rywalki nie odpuszczały i doprowadziły do remisu 3:3. Reprezentacja Rumunii w kolejnych minutach grała coraz lepiej i po 13 minutach gry prowadziła już 7:9.    W kolejnych fragmentach pierwszej połowy Polki przegrywały już 8:12. W kolejnych akcjach bramki Aliny Wojtas i Patrycji Kulbińskiej doprowadziły do stanu 10:12. Niestety, kolejne dwa trafienia zanotowały rywalki. Do końca pierwszych 30 minut Polkom nie udało się zmniejszyć strat i do szatni udały się z wynikiem 13:17.    Druga połowa nie rozpoczęła się, również optymistycznie dla biało-czerwonych w 35 minucie było 15:20. Następnie Polki zaczęły odrabiać straty i w 43 minucie po rzucie karnym było już tylko 21:23.    Na dziesięć minut przed końcem podopieczne Kima Rasmussena przegrywały jeszcze trzema bramki 23:26. W kolejnych akcjach skutecznie rzucały Kinga Grzyb i Patrycja Kulwińska, co doprowadziło do stanu 25:26. Zdenerwowane Rumunki poprosiły o czas.    Końcówka w wykonaniu Polek była rewelacyjna. W bramce znakomicie broniła Małgorzata Gapska, a w ataku prowadzenie 27:26 dała Alina Wojtach, a chwilę później wynik podwyższyła Patrycja Kulwińska.    Na dwie minuty przed końcem meczu było 29:27, po czym Wojtas podwyższyła rezultat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:29, i to Polki w środę zagrają z reprezentacją Francji o awans do najlepszej czwórki turnieju w Serbii. Dodajmy, że ostatni raz nasza narodowa żeńska piłka ręczna była tak daleko w MŚ w 1978 roku, kiedy ostatecznie zajęła 6 miejsce.    Mecz z trójkolorowymi rozpocznie się w środę 18 grudnia o godzinie 20:15.