Najlepsi w Polsce w siłowaniu na rękę

Autor Artur Rutkowski / fot. UKS Szesnastka Koszalin 12 Grudnia 2013 godz. 14:09
Kolejny sukces odnieśli zawodnicy UKS Szesnastka Koszalin. Okazali się najlepsi podczas XIV Pucharu Polski w Siłowaniu na Ręce. Zawody odbyły się w miejscowości Pisz na Mazurach. Koszalinianie łącznie zdobyli 27 medali.

W klasyfikacji generalnej UKS Szesnastka wyprzedziła Tutana Jaworzno, a także ARM FANATIC z Grudziądza. Na 27 medali złożyło się 10 złotych, 9 srebrnych oraz 8 brązowych.

Najsilniejszą Polką okazała się Marlena Wawrzyniak z Grudziądza, zaś najsilniejszym Polakiem został Natan Kajdas z Jaworzna.

Medale w kategorii seniorek zdobywały dla Koszalina:

• Natalia Kwiatkowska, która w kategorii do 54 kg była najlepsza na prawą i na lewą ręką.
  • Patrycja Ziarkiewicz była najlepsza na prawą i lewą rękę w kategorii do 60 kg.
  • Natalia Stefaniak wywalczyła srebrny medal w kat. 60 na lewą rękę oraz brązowy na prawą rękę
  • Arleta Iwancio zdobyła srebrno w kat. 60 kg na prawą rękę oraz brązowy medal na lewą rękę.