Grały cztery dywizje

Kolejna kolejka zmagań w Koszalińskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki za nami. Tym razem większość zespołów wygrywała kilkunastoma punktami, nie fundując kibicom zaciętych końcówek.

W ekstralidze, najwyższej dywizji w KALK-u, rozegrano w ten weekend dwa spotkania. Drużyna Sanitech przegrała 39:51 z zespołem Świętonia. Kołobrzeżanie, czyli drużyna Sanitechu lepiej rozpoczęli mecz, jednak w ostatniej kwarcie piąty bieg wrzucili gracze Świętonia, którzy prowadzeni przez Andrzeja Kowalczuka (11 ) i Dariusza Jabłońskiego (10) zdołali wygrać to spotkanie.

W następnym pojedynku górowała ofensywa. Botomex pokonał Park Total Wind 81:71. Faworyt tego meczu nie sprostał świetnej grze weteranów, a szczególnie Mirosławowi Rajkowskiemu, który w całym spotkaniu zdobył 28 punktów.

W dywizji pierwszej rozegrano aż cztery mecze, a najciekawiej zapowiadał się pojedynek NMC – Białogard. Ostatecznie to koszykarze NMC wygrali 52:41. Mimo braku swojego najlepszego strzelca , Wojciecha Puzyrewskiego, gracze NMC poza pierwszą kwartą rządzili na parkiecie.

W pozostałych spotkaniach wygrywały drużyny:

Formi/Politechnika Koszalińska – Gaz System 62:54. W drużynie Formi/Politechnika wyróżnił się Adrian Studziński (21) oraz Andrzej Thomas (13), a w drużynie Gaz System Wojtek Banach (26) oraz Krzysztof Stosio (14).

Ilecki Nieruchomości – Stars i Panowie 57:50 Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Paweł Bocian (17; i Bartłomiej Maruszak (9), a w Stars i Panowie Łukasz Janota (17) oraz Jakub Gliszczyński (16).

W ostatnim spotkanie ten dywizji, Jokon przegrał z Volcano 31:56. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów zdobyli Damian Sobolewski (20) oraz Daniel Gburczyk (14), a dla Jukon Łukasz Berliński (12).

W II dywizji rozegrano dwa mecze. Ekowodrol pokonał Komendę Miejską Policji 64:50. Gracze Ekowodrolu mieli sporo problemów w pierwszych trzech kwartach, jednak w ostatniej nadrobili straty i wyszli na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Najwięcej punktów uzyskali dla Ekowodrolu Karol Deka (15) i nowy nabytek Maciej Hampel (9), a dla Policji Patryk Grzybowski (22) i Przemysław Wołodkowicz (15).

Drużyna A-TOM przegrała minimalnie z Domarem Tatów 54:58. To było najbardziej wyrównane spotkanie w weekendowych pojedynkach w KALK-u. Dzięki tej wygranej, koszykarze Domaru zostali liderem II Dywizji. Najlepsi strzelcy tego meczu to w zespole Domar Tatów Piotr Grygiel (15) i Adrian Cichy (14), a w Drużynie A-tom Mateusz Tereszczyk (14).

W ostatnich dwóch spotkaniach, w dywizji III, Air-transfer.pl pokonał drużynę TAK JEEST 62:53, a najlepszymi strzelcami meczu byli: Filip Malicki (24) i Marcin Janus (21), a dla pokonanych Piotr Kowalczyk (20) i Tomasz Adamczyk (12).

Devils Team okazali się lepsi od słupskich Panter i wygrali spotkanie 70:50. Kołobrzeżanie mieli problemy tylko w drugiej kwarcie. W reszcie meczu byli dużo lepsi i skuteczniejsi. Dla wygranych, najwięcej punktów rzucili Paweł Jasiński (36) oraz Piotr Stelmaszyk (19), a wśród pokonanych Dariusz Pożniak (18) i Przemysław Wawryk (15).