Kontrolna porażka

Autor Patryk Pietrzala 4 Grudnia 2013 godz. 11:21
W swoim drugim sparingowym spotkaniu piłkarze Gwardii Koszalin przegrali z Gryfem Słupsk 0:2.

Mecze kontrolne są dodatkowym czasem dla trenerów, którzy mogą przetestować inne ustawienia bądź zawodników nie łapiących się do składu. Nie inaczej było tym razem, gdy Gwardia Koszalin podejmowała Gryf Słupsk. Nieco wcześniej podopieczni trenera Tadeusza Żakiety grali przeciwko drugoligowej Drutex Bytovii Bytów. Wynik spotkania mógł napawać optymizmem, gdyż trójkolorowi zremisowali 2:2.

Grający w IV lidze Pomorskiej Gryf Słupsk ma małe szanse, by wrócić do wyższej klasy rozgrywkowej. Wynik w spotkaniu z Gwardią może poprawić nastroje w Słupsku, ponieważ gospodarze pokonali podopiecznych trenera Żakiety 2:0. Szkoleniowiec koszalińskiej drużyny przez większość meczu sprawdzał możliwości młodych zawodników, którzy za parę lat będą stanowić o sile Gwardii. Bramki dla Gryfa strzelali Bartosz Stępień oraz Łukasz Stasiak.

Bramki dla gospodarzy zostały zdobyte w pierwszej połowie, a wprowadzeni po przerwie piłkarze, którzy w III lidze odgrywają główną rolę w koszalińskiej ekipie, nie potrafili poprawić gry Gwardii. Niedługo koszaliński zespół rozegra następne kontrolne spotkanie, w którym trener Żakieta będzie mógł po raz kolejny przetestować nowe ustawienia swojej drużyny.