Wywalczyli medale w Krakowie

Autor Artur Rutkowski / fot. TKKF Koszalin 20 Listopada 2013 godz. 11:31
Kolejne sukcesy odnieśli Mastersi Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej z Koszalina, którzy od 15 do 17 listopada w Krakowie walczyli o medale Zimowych Mistrzostw Polski Mastersów w pływaniu. Sportowcy z naszego miasta spisali się rewelacyjnie zdobywając pięć złotych krążków, przy czym poprawiali swoje rekordy życiowe.

Z bardzo dobrej strony pokazały się Dorota Gudaniec i Katarzyna Gudaniec, które wywalczyły po dwa medale. Pierwsza zdobyła srebrny medal w kat. 800m stylem dowolnym przegrywając z Ewą Szałą z KP Koziegłowy, a podium uzupełniła zawodniczka gospodarzy zawodów Agnieszka Macierzewska z Masters Korona Kraków. Dorota startowała również na dystansie 400 metrów, gdzie wywalczyła brąz będąc słabszą od wspomnianych wcześniej Ewy Szały i Agnieszki Macierzewskiej. Natomiast Katarzyna Gudaniec zdobyła brąz w kat.200 m stylem dowolnym przegrywając z Magdaleną Mongiało z Redaco Wrocław i Lucią Vachanovą z Kupele Piestany. Zaś drugi krążek, także brązowy, zdobyła na dystansie 400 metrów stylem dowolnym będąc słabszą od wspomnianych wcześniej pływaczek.

Ostatni medal dla Koszalina wywalczył Andrzej Michałkowski, który na dystansie 50 metrów stylem klasycznym był trzeci. Dwa pozostałe stopnie na podium zajęli Michał Nowak z Ursynów Masters, a także Sławomir Grzeszewski, który nie jest członkiem żadnego klubu pływackiego.

Pozostali zawodnicy - Joanna Stankiewicz Majkowska, Krzysztof Stefański i Jakub Kielar - osiągali wyniki w granicach 5-10 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Koszalińska drużyna startowała również w wyścigach sztafetowych 4x50m dow. i 4x50m zm. w kategorii wiekowej C. W obydwu przypadkach Koszalinianie poprawili swoje wcześniejsze osiągnięcia notując czasy lepsze o ok. 2-3 sekundy.

W mocno obsadzonych zawodach uczestniczyło prawie 600 pływaków z Polski, Rosji, Ukrainy i Słowacji. W rywalizacji Open (3 najlepsze wyniki liczone w systemie punktowym) najwyższe miejsce zajęła Dorota Gudaniec - 80 z wynikiem 1227 pkt. Na 102 miejscu uplasowała się Katarzyna Gudaniec - 997pkt. Joanna Stankiewicz-Majkowska zajęła 114 miejsce z wynikiem 906 pkt. Łącznie startowało prawie 200 zawodniczek. Wśród panów Jakub Kielar uplasował się na 118 miejscu (1502 pkt.), Krzysztof Stefański zajął miejsce 154 (1397 pkt.), a Andrzej Michałkowski 221 (1148 pkt.) na 378 startujących.

Następne plany startów dotyczą już roku 2014 - sekcja zamierza wziąć udział w 4-6 meetingach i zawodach rangi Mistrzostw Polski.