Różnica klas

Autor Artur Rutkowski 14 Listopada 2013 godz. 9:03
W środę 13 listopada podopieczni Mariusza Wnuka, nie sprostali wymagającemu pierwszoligowemu rywalowi, w konsekwencji przegrywając bardzo wysoko z Polskim Cukrem-Pomezania 24:40.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Po dwóch bramkach Piotra Prudzienica i jednej Michała Nowickiego potrzebowali zaledwie trzech minut, aby prowadzić 3:0.

W kolejnych minutach Gwardia grała bardzo konsekwentnie i nie ustępliwie. Niestety w 16 minucie Marek Boneczko doprowadził do remisu 8:8, a chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie zespół z Malborka wypracował sobie osiem bramek przewagi 11:19.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a podopieczni Igora Stankiewicza powiększali przewagę. Ostatecznie Polski Cukier-Pomezania Malbork rozgromił koszaliński zespół 24:40.

Gwardia Koszalin - Polski Cukier-Pomezania Malbork 24:40 (11:19)

Gwardia: Gryzio, Wyszyński - Prudzienica 5, Czerwiński 4, Ludian 2, Felsztiger 2, Tołłoczko 2, Goerig 2, Chojnacki 1, Brzeziński 1, Nowicki 1, Laskowski 1, Radosz 1, Jakutowicz 1, Kamiński 1.

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Piórkowski 8, Lipiński 5, Boneczko 5, Walasek 4, Suwisz 3, Cieślak 3, Baraniak 3, Babicki 3, Miedziński 2, Kawczyński 2, Cielątkowski 2 oraz Derdzikowski, Czarnecki, Michalski.