Drudzy w województwie

Autor Artur Rutkowski / fot. ZKS Koszalin 29 Października 2013 godz. 11:23
W minioną sobotę, 26 października w Międzyzdrojach zostały rozegrane zawody zapaśnicze. W rozgrywkach udział wzięli zawodnicy z 10 klubów województwa. Zapaśnicy z koszalińskiego ZKS, zaprezentowali na zawodach wyborną formę zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Jedyna z dziewcząt z Koszalina Angelika Mytkowska w kategorii 52 kg wywalczyła drugie miejsce. W kategorii młodzików znakomitą formę zaprezentował Dominik Mytkowski wygrywając kategorię 35 kg.

Drugie miejsce w kategorii 47 kg wywalczył Damian Korbus, natomiast Zozef Baghramyan był trzeci w kat. 38kg, najniższy stopień podium zajął również Adam Dębiec w kat. 53 kg.

Zawody na piątych lokatach zakończyli Szymon Tadla kat.42 kg i Dawid Dębiec kat.53kg. Adrian Mazurkiewicz i Sławomir Sieńkowski stoczyli wewnętrzny pojedynek w kat. 73kg, tutaj lepszy okazał się Mazurkiewicz.

- To już kolejny raz, kiedy zajmujemy miejsce na podium w turnieju rangi wojewódzkiej, z czego jesteśmy dumni. Pozostał naszym zawodnikom miesiąc do głównej imprezy obecnego sezonu, a mianowicie Mistrzostw Polski. Wiem, że mamy jeszcze sporo rzeczy do poprawienia, a czasu niewiele. Myślę jednak, że będzie dobrze.

Start niektórych zawodników z naszego klubu w Międzyzdrojach zasługuje na słowa szczególnego uznania: Dominik Mytkowski, Szymon Tadla, Adrian Mazurkiewicz i Adam Dębiec - wypadli świetnie.  Pozostali również dobrze walczyli, choć wiem, że stać ich na więcej. - powiedział Dawid Kret, szkoleniowiec zapaśników z Koszalina