Szczypiorniści zremisowali

Autor Artur Rutkowski 26 Października 2013 godz. 20:13
W sobotę, 26 października we własnej hali Gwardia Koszalin niespodziewanie zremisowała 22:22 ze Szczypiorniakiem Olsztyn w meczu 2 ligi piłkarzy ręcznych

Początek spotkania był wyrównany i pełny niedokładnych podań i rzutów. W 8 minucie przewagę posiadali już podopieczni Mariusza Wnuka, którzy prowadzili 7:3.

Następnie ostro do pracy wzięli się goście, którzy w 16 minucie wyrównali stan meczu. W kolejnych trzech minutach zawodnicy Szczypiorniaka prowadzili już 8:10.

W końcówce pierwszej połowy zawodnicy z Olsztyna powiększyli przewagę do trzech bramek. Do przerwy - 11:14 dla gości.

Po zmianie stron przebieg gry nie uległ zmianie. Gwardziści grali nieco lepiej. Gospodarze mozolnie odrabiali straty, głównie dzięki dobrej postawie w bramce Mirosława Bugaja.

Szczypiorniak starał się utrzymać prowadzenie i przez długie minuty ta sztuka się udawała. Dopiero w ostatniej minucie gospodarze doprowadzili do stanu 22:22 i takim wynikiem zakończył się mecz.

Gwardia Koszalin – Szczypiorniak Olsztyn 22:22 (11:14)

Gwardia: Gryzio, Bugaj – Prudzienica 5, Ludian 4, Tołłoczko 3, Czerwiński 3Felsztigier 2, Nowicki 2, Laskowski 1, Sz. Kamiński 1, Jakutowicz 1, Szpak, Chojnacki, Brzeziński, Goerig

Koszalińska Gwardia w sobotę (19 października) w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Żukowo odniosła kolejne zwycięstwo w II lidze piłkarzy ręcznych. Gwardia pokonała zespół z Żukowa 24:22. Podopieczni Mariusza Wnuka do Żukowa jechali wygrać kolejny mecz, a także odbudować morale, po porażce w ostatniej kolejce w derbach Województwa Zachodniopomorskiego z Energetykiem Gryfino. Gwardziści wiedzieli również, że aby odnieść zwycięstwo będą musieli zagrać na wysokim poziomie.   GKS Żukowo, mimo że zajmuje miejsce w środkowej strefie tabeli, to grać w szczypiorniaka potrafi.    Już pierwsza połowa pokazała jak trudny będzie to pojedynek. Po zaciętej walce do przerwy prowadzenie koszalinian 11:10. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie w dalszym ciągu Gwardia prowadziła, a GKS starał się odrobić straty.    Ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna z Koszalina 24:22. Jest to już piąta wygrana w obecnym sezonie zespołu z Fałata 34.    Kolejny mecz Gwardia Koszalin rozegra 26 października o godzinie 15:00. We własnej hali podejmować będzie Szczypiorniaka Olsztyn.