Walczyły ambitnie

Autor Artur Rutkowski 24 Października 2013 godz. 7:44
Na inaugurację eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy 2014 w piłce ręcznej kobiet - Polska przegrała z reprezentacją Czarnogóry 25:21.

Decydująca dla losów spotkania była druga połowa, a właściwie jej początek, w której Polki straciły kilka bramek. W pierwszej połowie srebrne medalistki olimpijskie, a także aktualne mistrzynie Europy zostały zaskoczone przez reprezentację Polski.

Od początku mecz był wyrównany do stanu 7:7, po czym podopieczne Kima Rasmussena niespodziewanie odskoczyły na trzy bramki. Niestety straty szybko odrobiły gospodynie i do przerwy był remis 11:11.

Po zmianie stron Czarnogóra zaczęła grać zdecydowanie skuteczniej i po pewnym czasie prowadziła już 20:13.

Ambitnie grające Polki starały się odrobić straty i w pewnym stopniu ta sztuka im się udała. W 56 minucie było 19:22 dla czarnogórzanek. Końcówka ponownie należała do faworytek grupy 3. Ostatecznie Polska przegrała 21:25.

W kolejnym spotkaniu zmierzymy się z reprezentacją Czech. Mecz zaplanowano na niedzielę 27 października o godzinie 17:30. Mecz odbędzie w lubelskiej Hali Globus.

W grupie 3 występuje także Portugalia, która w środę przegrała na wyjeździe z Czechami 20:35.

Czarnogóra - Polska 25:21 (11:11)

Najwięcej bramek dla Czarnogóry: Katarina Bulatovic 11, Milena Knezevic 5, Jovanka Radicevic 4.

Polska: Anna Wysokińska, Izabela Czarna, Małgorzata Gapska - Kinga Grzyb 6, Katarzyna Koniuszaniec 3, Kinga Byzdra 2, Karolina Semeniuk-Olchawa 2, Alina Wojtas 2, Karolina Kudłacz 2, Patrycja Kulwińska 1, Iwona Niedźwiedź, Agnieszka Jochymek 1, Małgorzata Stasiak 1, Monika Migała 1, Monika Stachowska, Karolina Szwed-Orneborg.