Ruch z pierwszą wygraną

Autor Artur Rutkowski 17 Października 2013 godz. 6:45
Nietypowo, bo w środku tygodnia rozegrana została 7 kolejka Superligi Kobiet, w której o niespodziankę pokusił się chorzowski Ruch. Niestety, akademiczki ponownie przegrały. Były, to ostatnie mecze przed przerwą na reprezentację, która 27 października w meczu eliminacji do Euro 2014 zmierzy się z Czeszkami.

Widocznie potrzebna była zmiana na ławce trenerskiej Ruchu Chorzów, aby pierwszy raz w obecnym sezonie cieszyć się ze zwycięstwa. Prowadzone przez dotychczasowego asystenta Michała Pastuszko - Niebieskie przegrywały minimalnie dwiema bramkami ze Startem Elbląg, ale z biegiem czasu radziły sobie coraz lepiej. Już po pierwszej połowie drużyna ze Śląska wypracowała trzy bramki przewagi. Po zmianie stron Start Elbląg nie potrafił się przebić przez dobrze poukładaną defensywę chorzowianek. Ostatecznie Ruch sensacyjnie pokonuje Start Elbląg 23:21.

KPR Ruch Chorzów - Start Elbląg 23:21 (13:10)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Zuzanna Ważna 5, Agnieszka Podgrygała, Marlena Lesik i Katarzyna Sadowska po 4; dla Startu - Joanna Waga, Agnieszka Wolska i Kinga Grzyb po 5.

Interesujące widowisko oglądała publiczność W Piotrkowie Trybunalskim. Zespół Piotrcovii podejmował jeleniogórski KPR. W pierwszej połowie lepiej radziły sobie gospodynie, które do przerwy prowadziły trzema bramkami. Po zmianie stron niespodziewanie przewaga piotrkowianek malała, aż w końcu została zaprzepaszczona. Dzięki ostatniemu kwadransowi gry zespół przyjezdnych wyszedł na skromne prowadzenie. Mecz zakończył się zwycięstwem KPR 26:25.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Jelenia Góra 25:26 (13:10)

Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 9, Katarzyna Piecaba 5; dla KPR - Beata Skalska 7, Lidia Żakowska 6.

Wiele emocji dostarczyło także spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zmierzyły się drużyny walczące o utrzymanie w tabeli. Miejscowa Piotrcovia przez większą część meczu prowadziła z KPR-em Jelenia Góra. Pierwszą połowę gospodynie wygrały 13:10. W ostatnim kwadransie spotkania gra się wyrównana. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały jeleniogórzanki, które po trafieniu Marioli Wiertelak zwyciężyły 26:25

W Lubinie medaliści z sezonu 2012/2013, miejscowe Zagłębie podejmowało szukające formy akademiczki. Początek meczu zgodnie z założeniami należał do gospodyń, które prowadziły 8:5. Następnie do głosu doszły podopieczne Reidara Moistada i do przerwy, podobnie jak w ostatnim meczu z Vistalem, zespół z Koszalina remisował. Niestety, również w drugiej połowie powtórzył się scenariusz z pojedynku z drużyną Vistal-u. Szybkie odskoczenie zespołu z Lubina, a następnie kontrola parkietowych wydarzeń. W konsekwencji zwycięstwo sześcioma bramkami 26:20 drużyny prowadzonej przez Bożenę Karkut. Była, to już czwarta porażka koszalinianek.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 26:20 (12:12)

Najwięcej bramek: dla KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Joanna Obrusiewicz 7, Karolina Semeniuk 5, Agnieszka Jochymek 4; dla Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Joanna Załoga 7, Aleksandra Kobyłecka 4.

Na zakończenie dnia zmierzyły się zespoły z czołówki. W Gdyni Vistal podejmował szczecińską Pogoń Baltica. Od pierwszych minut do ataku ruszyły gospodynie, które w parę minut prowadziły, różnicą czterech bramek 5:1. Dzięki dobrej postawie Solomiji Szywierskiej udało się doprowadzić do remisu 5:5. W kolejnych minutach ponownie prowadziły gdynianki, którego już nie straciły do końcowej syreny. Hit kolejki zakończył się zwycięstwem czwartej drużyny poprzedniego sezonu 23:20.

Vistal Gdynia - SPR Pogoń Baltica Szczecin 23:20 (13:11)

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Maria Loredana Matyka i Jessica Quintino po 6, Iwona Niedźwiedź 5; dla Pogoni - Agata Cebula 7, Stefka Agova 5, Monika Głowińska 3.

W ostatnim meczu 7 kolejki w czwartek 17 października MKS Lublin zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Beskid Nowy Sącz. Natomiast 8 kolejka rozegrana zostanie dopiero 2 listopada, po przerwie na mecz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy z Czeszkami, który rozegrany zostanie 27 października.