Koszalinianki, bez formy

Autor Artur Rutkowski 14 Października 2013 godz. 18:18
W zestawieniu szóstej kolejki jako najciekawsze spotkania zapowiadano starcia w Lublinie, gdzie miejscowy MKS podejmował Zagłębie oraz starcie koszalińskich akademiczek z Vistalem.

W pierwszym meczu lepsze okazały się mistrzynie Polski, które już w pierwszej połowie wypracowały sobie trzy bramki przewagi. Po zmianie stron przebieg gry niemal się nie zmienił. Kluczem do zwycięstwa MKS-u było bardzo wysoka forma Aliny Wojtas, która rzuciła, aż 13 bramek. Ostatecznie Zagłębie przegrywa w Lublinie 23:29.

MKS Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:23 (14:11)

Najwięcej bramek: dla MKS - Alina Wojtas 13, Małgorzata Rola 4, Dorota Małek i Marta Gęga po 3, dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 7, Aleksandra Paluch 4, Joanna Obrusiewicz i Jelena Bader po 3.

Drugie hitowe starcie mogło podobać się koszalińskim kibicom jedynie w pierwszej połowie. Przez większość pierwszych 30 minut, to gospodynie prowadziły, ale ostatecznie do przerwy był remis 9:9. W drugiej części gry zdecydowanie lepiej wypadły przyjezdne. W ekipie gospodyń jedynie Izabela Czarna zasłużyła na jakąkolwiek pochwałę, reszta zespołu nie zachwyciła. Vistal zrewanżował się za zeszłoroczną walkę o brązowe medale.

Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Gdynia 16:25 (9:9)

Najwięcej bramek: dla Firmusu - Marta Dąbrowska i Sylwia Lisewska - po 4, dla Vistalu - Loredana Matyka 7, Jessica da Silva Quntino 6.

Prawdziwą strzelaninę urządziły sobie piłkarki Jeleniej Góry oraz Ruchu Chorzów. Zespół Niebieskich, mimo że w całym meczu rzucił 28 bramek, przegrał i to wysoko, bo różnicą aż 14 bramek. Decydująca dla losów spotkania była pierwsza połowa, bowiem KPR Jelenia Góra już wtedy wypracował sobie czternaście bramek przewagi.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 42:28 (25:11)

Najwięcej bramek: dla KPR - Mariola Wiertelak 11, Lidia Żakowska i Natalia Winiarska po 10, dla Ruchu - Agnieszka Podrygała 7, Monika Migała 6, Marlena Lesik 5.

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki Pogoni Baltica, które wygrały swoje czwarte spotkanie. W miniony weekend pokonały we własnej hali nieobliczalne zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Z dobrej stron pokazała się Agata Cebula - zdobyła trzynaście bramek prowadząc Pogoń do wygranej 27:19.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:19 (10:9)

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 13, Stefka Agowa-Iwanowa i Małgorzata Stasiak po 3, dla Piotrcovii - Agata Wypych 8, Katarzyna Piecaba 4, Katarzyna Pasternak 3.

Kolejne zwycięstwo odniosły zawodniczki Startu Elbląg, tym razem pokonały beniaminka z Olkusza. Start do przerwy wywalczył sobie pięć bramek przewagi. Po zmianie stron gospodynie zaczęły lepiej grać w defensywie w konsekwencji tracąc w tej części zaledwie siedem bramek.

Start Elbląg - SPR Olkusz 32:19 (17:12)

Najwięcej bramek: dla Startu - Joanna Waga 9, Katarzyna Koniuszaniec 5, Kinga Grzyb 4; dla SPR - Paulina Marszałek 5, Natalia Wicik 3, Monika Pastwa, Alicja Fierka, Paula Przytuła - po 2.