Polonijne Lato potrwa od 6 do 14 lipca. W tym roku nie będzie Festiwalu Chórów Polonijnych, odbędą się natomiast zajęcia w ramach Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych wraz z Polonijnymi Warsztatami Chóralnymi.
Gościem Polonijnego Lata będzie chór „Społem” z Mińska. Ten zespół śpiewaczy powstał w roku 2004. Skupia ludzi w różnym wieku, których łączy zamiłowanie do muzyki. Chór wykonuje utwory religijne, ludowe, biesiadne oraz piosenki białoruskie.
Tradycyjnie imprezie wezmą udział dwa chóry. Jeden z nich to chór warsztatowy „Repetitio” założony dla potrzeb Studium Dyrygentów Polonijnych, który tworzą studenci Uniwersytetu Medycznego i Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Wrocławiu. Kolejny chór – „Ojczyzna” - jest złożony z dyrygentów z różnych krajów, uczestniczących w zajęciach Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych.
Pierwszy koncert w ramach Polonijnego Lata jest zaplanowany na 8 lipca w Koszalinie, w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kolejne koncerty odbędą się w miejscowościach regionu: 12 lipca w Białogardzie, 13 lipca w Dygowie i Kołobrzegu. 14 lipca w Koszalinie, w katedrze chórzyści wezmą udział we mszy, a następnie odbędzie się koncert dyplomantów Studium Dyrygentów.
Dyrektorem artystycznym Polonijnego Lata jest prof. Przemysław Pałka, dziekan Wydziału Dyrygentury, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.