Bałtyk z pucharem

Autor Artur Rutkowski 12 Czerwca 2013 godz. 22:37
W środę 12 czerwca Bałtyk Koszalin wywalczył okręgowy Puchar Polski KOZPN, w wielkim finale zespół prowadzony przez Wojciecha Polakowskiego pokonał 3:0 Wiekowiankę Wiekowo.

Bałtyk już w pierwszej połowie prowadził 1:0, po bramce  Łukasza Miklasińskiego. Po zmianie stron w 70 minucie na 2:0, po wyrzucie piłki z autu strzałem głową bramkę zdobył doświadczony Marcin Chyła. Koszalinianie, nie zamierzali, na tym poprzestać, a jedno z dośrodkowań wykorzystał Adrian Rząsa ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dekoracja i radość Bałtyku:

Warto dodać, że szkoleniowiec Wojciech Polakowski obronił puchar, bowiem w zeszłym roku wywalczył to trofeum trenując kołobrzeską Kotwicę.

Zwycięstwo w pucharze dało Bałtykowi awans do finału Pucharu Polski ZZPN, w którym w dwumeczu zmierzą się z Chemikiem Police, który w meczu o szczeciński puchar rozbił 5:0 Stal Szczecin. O terminach spotkań poinformujemy.

PP KOZPN: Gwardia w finale!

Artur Rutkowski - 7 Maj 2014 godz. 20:34
W środę 7 maja rozegrano mecze półfinałowe Pucharu Polski KOZPN. W jednej z par grała koszalińska Gwardia z Drawą Drawsko Pomorskie, zaś w drugiej zmierzył się Rasel Dygowo z Kotwicą Kołobrzeg. Oba spotkania nie przyniosły niespodzianek, a także zakończyły się jednakowymi wynikami 2:1 dla Gwardii i Kotwicy. W wielkim finale mamy zatem hit, bo tak należy nazwać Derby Pomorza Środkowego. W Drawsku Pomorskim mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy stwarzali większe zagrożenie pod bramką Mateusza Kalkowskiego. Najbliżej strzelenia gola byli w 21 minucie, kiedy Hermanowicz trafił w słupek. Parę minut później Stukonis strzałem głową uderzył minimalnie obok koszalińskiej Gwardii. W kolejnych minutach coraz śmielej zaczęli atakować podopieczni Tadeusza Żakiety, lecz nie mieli dzisiaj szczęścia z trafieniem w bramkę. Pierwszy celny strzał koszalinianie oddali dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy prawą stroną Artur Wojach przedryblował kilkanaście metrów, po czym wpakował piłkę do siatki. Była to klasyczna bramka do szatni. Do przerwy Gwardia wygrywała 1:0.   Drugie 45 minut rozpoczęła się od nieśmiałych ataków z obu stron, więcej przy piłce była Drawa, lecz nie przynosiło to efektów. W 68 minucie podwyższenie rezultatu po jednym z dośrodkowań w zamieszaniu podbramkowym defensor Drawy niefortunnie interweniując wpakował piłkę do własnej siatki. Nie minęła minuta, a Hermanowicz strzelił kontaktową bramkę. Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale to koszalinianie byli bliscy zdobycia gola, w 72 minucie po jednej z kontr Gwardia atakowała 4 na 2, ale Damian Miętek przegrał pojedynek z bramkarzem Drawy. W doliczonym czasie gry Stukonis mógł się zrehabilitować za trafienie samobójcze, lecz piłka tym razem zatrzymała się na słupku. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii Koszalin i to ona zagra w finale Pucharu Polski KOZPN.   W drugim meczu 1/2 finału Kotwica Kołobrzeg, również stosunkiem 2:1 w Dygowie pokonała miejscowy Rasel. Wiemy zatem, że w wielkim finale Gwardia zmierzy się z Kotwicą. Lepszego rywala fani piłki nożnej z Pomorza Środkowego wymarzyć sobie nie mogli. Nie dość, że będą to elektryzujące derby, to jeszcze będzie to pojedynek lidera z wiceliderem III ligi. Nie jest jeszcze znana data i miejsce finału.