Pogoń Barlinek pokonana

Autor Artur Rutkowski 3 Czerwca 2013 godz. 6:39
W niedzielę 2 czerwca Gwardia Koszalin pokonała Pogoń Barlinek 2:0, po bramkach w ostatnim kwadransie. Dzięki zwycięstwu podopieczni Tadeusza Żakiety przesunęli się na piątą pozycję III ligi Bałtyckiej.

Mecz rozpoczął się od walki w środkowej strefie boiska i niemal przez całą pierwszą połowę przebieg spotkania nie ulegał zmianie. W tej części dobre zawody rozgrywał skrzydłowy koszalińskiego zespołu Konrad Rokicki.

Po zmianie stron obie drużyny wykazywały większą ochotę do gry. Pierwsi do ataków ruszyli goście, jednak dobra dyspozycja Marcina Matysiaka uniemożliwiła zdobycie bramki przez Pogoń.

Z upływem czasu do głosu dochodzili gwardziści. W 77 minucie Jacek Magdziński mógł trafić do siatki, lecz nie zdołał z bliskiej odległości umieścić piłki między słupkami bramki strzeżonej przez Wolarka. Pierwsza bramka padła w 79 minucie po otrzymaniu futbolówki na 20 metrze Daisuke Shibusawa zatańczył z obrońcami, po czym z 16 metrów uderzył nie do obrony, była to jego 11 bramka w obecnym sezonie.

Wynik spotkania ustalił Jacek Magdziński, który w 87 minucie po dośrodkowaniu Norberta Dondery strzałem głową pokonał bramkarza.

Na trzy kolejki przed końcem Gwardia posiada na swoim koncie 39 punktów, ze stratą czterech punktów do czwartej Drawy Drawsko Pomorskie, z którą zmierzą się już 8 czerwca na wyjeździe.