Blisko awansu

Autor Artur Rutkowski 2 Czerwca 2013 godz. 9:35
W sobotę kolejny mecz w IV lidze rozegrali podopieczni Wojciecha Polakowskiego, tym razem rywalem koszalińskiego zespołu była Stal Szczecin. Gospodarze rozstrzelali swoich rywali wygrywając 5:0.

Pierwsza bramka w sobotnim spotkaniu padła w 25 minucie po trafieniu Kordiana Rudzińskiego. Pięc minut po straconej bramce goście musieli radzić sobie w "10", bowiem czerwoną kartką ukarany został Tomasz Miksa.

W ostatnim kwadransie pierwszych 45 minut gospodarze podwyższyli na 2:0, po bramce Pawła Florkiewicza. Po zmianie stron przebieg spotkania nie uległ zmianie, a bałtykowcy zdobywali kolejne bramki, jako pierwszy Mateusz Wiśniewski w 54 minucie. Natomiast dwie kolejne dołożył Paweł Waleszczyk. Ostatecznie Bałtyk pokonał Stal 5:0.

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy kolejki, zaś Bałtyk rozegra cztery mecze, bowiem ma jedno spotkanie zaległe. Obecnie koszalińska drużyna jest liderem i posiada 63 punkty na swoim koncie i wyprzedza drugą Vinetę o 6 punktów, a trzeci Leśnik/ Rossa traci do Bałtyku 9 punktów, aby Bałtyk miał zapewniony awans do III ligi potrzebuje już, zaledwie jednego punktu.

Kolejny mecz Bałtyk rozegra 5 czerwca z Sarmatą Dobra, na wyjeździe.

Bałtyk Koszalin - Stal Szczecin 5:0 (2:0)
Bramki: Rudziński, Florkiewicz, Wiśniewski, Waleszczyk x2

Wyjściowe składy
Bałtyk: Dulewicz - Rudziński, Fijołek, Sęk, Miklasiński, Gzubicki, Duszkiewicz, Pazdur, Szymański, Florkiewicz, Wiśniewski
Stal: Jarząbek - Dochniak, Parys, Bartczak, Ceglarek, Klimkiewicz, Miksa, Storek, Trzybiński, Czyżewski