Autor KALK Koszalin 6 Marca 2013 godz. 11:18
W miniony weekend zostały rozegrane kolejne spotkania w ramach Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Relacje ze spotkań.

Ekstraklasa

ŚWIĘTOŃ - BETOMEX 76 : 71

Mecz bardzo wyrównany. Grająca bez swoich liderów K. Wierzbickiego i P. Kondraciuka ekipa weteranów, prowadziła po trzech kwartach. Końcówkę lepiej wytrzymali jednak gracze Świętonia  i wygrywając IV kwartę 25:19, wygrali cały mecz. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili Andrzej Kowalczuk (19; 1x3) i Przemek Bakowicz (17; 3x3), a dla Betomexu Mirosław Rajkowski (23; 4x3) i Robert Bogucki (21; 1x3).

PARK - SANITECH 49 : 58

O zwycięstwie Sanitechu zadecydowała druga kwarta meczu wygrana 21:5. Park tradycyjnie wziął się do odrabiania strat w IV kwarcie, ale nie dogonił rywali. Wśród kołobrzeżan najwięcej punktów zdobyli Krzysztof Szafran (18; 1x3) i Filip Krystian 12, a dla Parku Marcin Zalewski (24) i Paweł Baryła (12; 4x3).

RATUSZ - POLITECHNIKA 62 : 70

Politechnika (grając w pięcioosobowym składzie) odparła ataki duetu Ratusza L. Doliński - A. Szałek i wygrała zasłużenie bardzo ważny mecz. W zespole "studentów" wyróżnili się Damian Ruszkowski, zdobywca 29 pkt;(3x3) i Dominik Gawroński (23), a wśród urzędników wspomniany Leszek Doliński (21) i Adam Szałek (20; 2x3) oraz Sebastian Tałaj (13; 4x3)

I Liga

VOLCANO - ZAJAZD pod brzozą 52 : 81

Volcano osłabione brakiem trzech zawodników, nie było w stanie zatrzymać rozpędzonego zespołu Zajazdu. W zespole z Mostowa główną rolę odegrał Mariusz Widz, który w całym meczu rzucił 26 punktów w tym 8x3 (6/6 w pierwszej połowie). U "meblarzy" nie zawiódł jedynie Dariusz Gburczyk, który zdobył 22 punkty.

TOMPAK TKKF - REST. FREGATA 37 :42

Przed tygodniem lepszy był Tompak. Pierwsza połowa tego meczu znowu wygrana przez Tompak TKKF, podrażniła ambicje Fregaty. Zdecydowanie lepsza gra w obronie (tylko 11 pkt. straconych w III i IV kwarcie) oraz skuteczność , dały "restauratorom" upragnione zwycięstwo. Dla Fregaty najwięcej punktów rzucili Artur Dzięcielski, Lech Żymierski i Mariusz Hamera (po 10), a dla Tompaku Paweł Kucenko (15; 3x3) i Łukasz Ciesielski (10; 2x3).

BIAŁOGARD - NMC 59 :49

Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana. O zwycięstwie Białogardu nad mocno osłabionym NMC zadecydowała druga połowa meczu wygrana 34:24. Dla Białogardzian najwięcej punktów zdobyli Karol Pietrzak (19; 2x3) i Dariusz Siarkowski  (18), a dla NMC Wojtek Puzyrewski (16) i Tomek Myczkowski (15; 1x3).

II Liga A

MIKONA OKNA - KMPolicji 61 : 53

O zwycięstwie Mikona Okna przesądziła 1 połowa meczu wygrana 30:21. W drugiej, ambitnie grająca KMP nie zdołała odrobić strat przegrywając nieznacznie.  Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Maciej Szewczyk (13) i Damian Kropisz (12), a dla Policjantów Radosław Cegliński i Tomasz Fusiek  (po 15; 1x3).

GAZ SYSTEM - STARS i Panowie 68 : 56

Drugi mecz obu drużyn w krótkim odstępie czasu. Poprzedni, wygrany 2 punktami przez "gazowników" spowodował, że z większym animuszem rozpoczął zespół Stars wygrywając I kwartę 19:17. W drugiej wykorzystując brak skuteczności Gaz Systemu, Starsi powiększyli przewagę prowadząc do przerwy 34:25. Od III kwarty "gazownicy" zaczęli grać bardziej agresywnie, co zaowocowało wygraną tej części (19:11). Decydująca IV kwarta należała do Gaz Systemu, który zdominował tę część wygrywając 24:11 i tym samym całe spotkanie. W zwycięskim zespole wyróżnili się Tomasz Radosz (23pkt), Wojtek Banach (15), Krzysztof Stosio (14; 2x3) i Radek Mielke (10), a w drużynie Stars i Panowie tradycyjnie Krzysztof Rywak (22; 2x3), Łukasz Janota (19) oraz Marcin Szymielewicz (11)

JUKON - GRUBIK TEAM 20 : 0 walkower

Mecz nie odbył się, ponieważ Grubik Team zgłosił się w niepełnym składzie.

II Liga B

GMK - DOMAR TATÓW 46:55

Lider GMK grając w niepełnym składzie przegrał ważny mecz. Przewaga uzyskana do przerwy pozwoliła kontrolować mecz zespołowi Domaru. W zwycięskim zespole wyróżnili się zdobywca 17 punktów Bartłomiej Kacperski i Michał Trzebiński (15 ), a w GMK Olaf Pysz, Marek Cieśliński i Marcin Kulikowski (po 11).

FORMI - EKOWODROL 49:47

Bardzo zacięty mecz, w którym o zwycięstwo walczono do końca. Formi broniło przewagi uzyskanej przez trzy kwarty i minimalnie wygrało. W Formi wyróżnili się Adrian Studziński (25; 1x3) i Patryk Jakóbczyk (16), a w drużynie Ekowodrolu Sławek Szubstarski (15) i Mieszko Bazyliński (12; 1x3)

GIMNAZJUM NR 6 - FASOLKI 50:61

Pierwsza kwarta dla "gimnazjalistów". W następnych straty zaczęli odrabiać gracze Fasolek i ostatecznie wygrali zasłużenie. Dla zwycięskiego zespołu Sebastian Filipczyk rzucił 24 pkt a Przemek Padrak 13(1x3), natomiast w Gimnazjum Piotr Słapczyński (16) i Dawid Zdrojewski (10).

DOMAR TATÓW - PRESTO 61:51

Rozpędzona drużyna Domaru wygrała kolejny mecz. Przez trzy kwarty wypracowała sobie przewagę, którą utrzymała do końca meczu. Dla zwycięzców najwięcej punktów rzucili Bartłomiej Kacperski (16), Michał Trzebiński i Piotr Grygiel (po 13), a dla Presto Maciej Lazar (13; 1x3) i Mateusz Kawszyn (11; 1x3). To zwycięstwo umocniło ekipę Domar Tatów na 4 miejscu i daje duże szanse na walkę w play-off.

II Liga C

No Name - DRUŻYNA A 35 : 51

Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana. O zwycięstwie Drużyny A zdecydowała lepsza gra w drugiej połowie (wygrana 36:21). W zwycięskim zespole najwięcej punktów rzucili Igor Janiszek (16; 1x3) i Jakub Dziennik (9), a wśród pokonanych Piotr Kowalczyk (12) i Tomek Adamczyk (6).

Air.transfer.pl - CM Mobile AZS Fans Weterans 52 : 54

Po bardzo emocjonującym spotkaniu AZS Fans Weterans pokonał zespół Air-Transfer 54:52. Weteranów do zwycięstwa poprowadził Lucjan Kasprzak (5x3 za 3) oraz Damian Zydel, który świetnie rozgrywał i dziesięciokrotnie otwierał drogę do kosza swoim kolegom.

Początek meczu należał do AFW, którzy po kilku akcjach prowadzili 5:0. Dobra gra na obwodzie i świetny rzut równo z końcową syreną Michała Gierłowskiego ustaliły wynik pierwszej kwarty na 16:9 dla Weteranów.

Kolejne kwarty to mozolne odrabianie strat przez Air-Transfer, którzy dobrze sobie radzili pod deską. Do końca spotkania oglądaliśmy walkę punkt za punkt. W trzeciej kwarcie niechlubną akcją meczu popisał się Ignacy Sławiński, który rzucając spod kosza sam zablokował swój rzut.

W samej końcówce spotkania przy remisie 52:52 rzut jak się później okazało na wagę zwycięstwa oddał Kamil Kubiszewski. Jednocześnie informujemy, że pierwsi kibice, którzy pojawili się w hali nie mieli nic wspólnego z naszą drużyną.

Punkty dla AZS Fans Weterans:
Lucjan Kasprzak 15, Michał Gierłowski 14, Ignacy Sławiński 8, Kamil Kubiszewski 6, Mario Lechończak 6, Damian Zydel 3, Paweł Gawienowski 2, Bartosz Musiał 0

Kolejny zwycięstwo ekipy ze Słupska, daje im szansę na grę w play-off. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem. W drugiej zdecydowanie lepiej zagrały Pantery i wygrały wysoko. Wśród zwycięzców najwięcej punktów tradycyjnie rzucił Przemysław Wawryk (26; 1x3), a dla ec-team Jarosław Melkowski i Tomasz Micholcz (po 9 i 1x3).

NORDGLASS - NO NAME 43 : 54

O zwycięstwie No Name zadecydowała 2 kwarta meczu wygrana 17:6. Dla No Name najwięcej punktów rzucił Tomek Adamczyk (23) i Marek Adamczyk (10) a dla "szklarzy" Tomasz Zgnilec (19; 4x3).

Stowarzyszenie Sportowe AMSPORT w Koszalinie zaprasza na spotkania organizacyjne przedstawicieli drużyn oraz sędziów rozgrywek Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Na zebraniu zostanie przedstawiony m.in. regulamin nowego sezonu. Podczas dwóch planowanych spotkań, poruszone zostaną sprawy systemu gry, wymaganych dokumentów zgłoszeniowych. Zaprezentowana zostanie również oferta reklamodawców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz informacje o nowej stronie internetowej.   Zarząd Stowarzyszenia, równocześnie informuje, że termin zgłoszeń do KALK-u i Pucharu Ligi upływa 20 września. Natomiast  termin rozegrania meczów barażowych to 27-28.09.2014. Nowy sezon rozpocznie się w pierwszy weekend października.   AMSPORT informuje również o możliwości korzystania z hali sportowej przy ulicy Głowackiego w dniach 7.09, 14.09, 21.09 oraz 28.09 (w przypadku braku spotkań barażowych) w godzinach 10:00 – 20:00. Rezerwacji godzinowych można dokonywać drogą elektroniczną na adres biuro@kalk-koszalin.pl, - decyduje kolejność zgłoszeń.    Celem przeprowadzenia ostatecznych testów nowego oprogramowania związanego z uatrakcyjnieniem danych statystycznych rozgrywek, władze KALK-u proszą o organizowanie sparingów w godzinach: 16:00-20:00.