W oficjalnym zaproszeniu na konferencję można przeczytać: „Mamy nadzieję, że kontynuowany przez nas cykl spotkań naukowych przyczyni się do rozwoju refleksji nad szeroko rozumianą kulturą, promocji województwa zachodniopomorskiego i miasta Koszalina, a w przyszłości także do wzmocnienia współpracy między specjalistami różnych dziedzin naukowych.”
Organizatorzy chcą skłonić do refleksji nad zdrowiem zarówno w kulturze regionalnej (koszalińskiej), jak i ogólnej. „Chodzi nam, i to w obu zakresach, o opisanie i interpretację możliwie bogatego spektrum działań medycznych, paramedycznych, terapeutycznych – znajdujących specyficznie odbicie w
rozmaitych praktykach społeczno-kulturowych (np. w lokalnych przedsięwzięciach zdrowotnych dla ludzi starszych), politycznych, edukacyjnych (szkolnych i pozaszkolnych), artystycznych (np. literackich czy filmowych) oraz uwikłanych w różne konteksty i znaczenia.” – czytamy w zaproszeniu.
Konferencja, która ma charakter interdyscyplinarny (charakteryzujący się udziałem reprezentantów dwu lub więcej dziedzin naukowych), skierowana jest do przedstawicieli różnorodnych dziedzin naukowych: językoznawców, lekarzy, pedagogów, literaturoznawców, psychologów, czy teoretyków wychowania fizycznego.
Opłata konferencyjna wynosi 300zł i obejmuje tylko posiłki. Noclegi są płatne przez jej uczestników (koszt jednego noclegu w Domu Studenta PWSZ wynosi 25zł – pokój 3-osobowy z łazienką ogólnodostępną).
Każdy chętny musi przesłać wypełnione zgłoszenie (link) do środy, 15 maja. Można je nadsyłać na adres: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, ul. Leśna 1. 75-582 Koszalin lub faksem +48 94 341 65 86. Kontakt: Halina Grobelna, e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl, tel. 94 342 67 66.
Radę naukową tworzą:
prof. Ryszard Asienkiewicz, Uniwersytet Zielonogórski
prof. med. Krystian Kaletha, Gdański Uniwersytet Medyczny
prof. Daniel Kalinowski, Akademia Pomorska w Słupsku
prof. Józef Tatarczuk, Uniwersytet Zielonogórski
dr Danuta Apanel, Akademia Pomorska w Słupsku
dr Jarosław Klejnocki, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie/Uniwersytet Warszawski
Patronat honorowy:
Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
dr Stanisław Gawłowski, Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska
Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina.