Koszalińska Liga Przedszkolaków - Finał

Autor Artur Rutkowski / hetman.man.koszalin.pl 24 Kwietnia 2013 godz. 15:10
21 kwietnia odbył się finał IV edycji Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków w szachy. W finałowym turnieju wystartowało 49 zawodników, gdzie ponownie frekwencją dziewczynki wyprzedziły chłopców.

W turnieju chłopców wygrał Franciszek Małaczek (SP Katolicka Koszalin) 6pkt. Drugie miejsce tak jak w poprzednim turnieju zajął Jędrzej Świta (P Integracyjne Koszalin) również 6pkt. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Olszak (P15 Koszalin) 5,5pkt, 4-6. Adam Blechinger (P Calineczka Koszalin), Bartosz Oleśkiewicz (P16 Koszalin), Milan Kwiatkowski (P12 Koszalin) cała trójka po 5 pkt.

W turnieju dziewcząt wygrała zdecydowanie Nikola Grzesik (P14 Koszalin) 6pkt, 2. Aleksandra Załóg (P35 Koszalin) 5pkt, 3-4. Martyna Skuza (P Integracyjne Koszalin) i Maja Kos (P21 Koszalin) po 4,5pkt.

W klasyfikacji drużynowej nastąpiło podsumowanie całego sezonu. Nastąpiła historyczna sytuacja, w której dwie pierwsze drużyny uzbierały taką samą ilość punktów. Jednak dodatkowa punktacja, w której liczyły się indywidualne wyniki zawodników spowodowała, że Ligę wygrało Przedszkole Integracyjne w Koszalinie przed Przedszkolem nr 15 w Koszalinie. Obie drużyny zdobyły po 54,5pkt. Trzecie miejsce wywalczyło Przedszkole Calineczka w Koszalinie 52,5pkt. Najlepiej dla swoich drużyn punktowali:

1)Przedszkole Integracyjne w Koszalinie: Jędrzej Świta, Kamil Świątek, Martyna Skuza

2)Przedszkole nr 15 w Koszalinie: Jakub Olszak, Mateusz Leszcze, Jakub Wrzask

3)Przedszkole Calineczka w Koszalinie: Adam Blechinger, Maja Jodłowska, Matylda Brzęczek